• EN
  • DE

Żłobek, Przedszkole oraz obiekt sportowo-rekreacyjny coraz bliżej

Na terenie budowy nowego Gminnego Żłobka wraz z Przedszkolem, a także obiektu sportowo-rekreacyjnego zakończył się proces wylewania fundamentów. Obecnie trwa stawianie ścianek z bloczków na parterze budynków. Teren budowy wizytował burmistrz Marek Długozima.

Prace bardzo szybko postępują i już teraz patrząc na zarys fundamentów oraz wybudowanych ścianek, możemy zobaczyć jak duża jest skala tej inwestycji powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Otwarcie nowoczesnego budynku żłobka wraz z przedszkolem będzie spełnieniem kolejnej z moich obietnic wyborczych.

Przedszkole wraz ze żłobkiem będzie mieściło pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe. W bliskim sąsiedztwie budynku powstanie edukacyjny plac zabaw oraz nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny. Pomieści on: cztery sale do squasha,  trzy sale do fitnessu oraz salę do spinningu, jogi i siłownię. Warto pamiętać, że w bliskim sąsiedztwie tych budynków, powstanie także tor rowerowy typu pumptrack.

By można było sprawnie i wygodnie korzystać z wspomnianych powyżej inwestycji, plan zagospodarowania ul. 3 Maja uzupełnia centrum przesiadkowe z 58 miejscami parkingowymi.

Żłobek, przedszkole oraz obiekt sportowo-rekreacyjny buduje firma BERGER BAU z Wrocławia. Budowa ma się zakończyć  – odpowiednio – w grudniu bieżącego roku i w kwietniu 2018 r., natomiast centrum przesiadkowe zrealizuje PUB „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich.