Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Minimistrzostwa Europy w Trzebnicy czyli Finał Finałów turnieju Deichmanna już za nami!


W dniach 16-17. czerwca na Trzebnickim Stadionie Miejskim „Fair Play Arena” odbył się ogólnopolski finał rozgrywek w ramach minimistrzostw Europy organizowanych przez firmę Deichmann i stowarzyszenie „Kochamy Sport” z Wrocławia. Ponad 400 dzieci oraz ich rodzice i trenerzy gościli w Trzebnicy, korzystając m.in. ze stadionu, aquaparku i ścieżek rekreacyjnych w Lesie Bukowym. 40 najlepszych krajowych drużyn młodzieżowych rozegrało w sumie 100 meczy na 4 wydzielonych boiskach. Gmina Trzebnica zapewniła nocleg i wyżywienie w trzebnickich szkołach oraz nieodpłatnie udostępniła do rozgrywek nowoczesny stadion miejski, zmodernizowany w ubiegłym roku według wytycznych UEFA.

Turniej w grupie młodszej wygrała drużyna Holandii Tychy, a w grupie starszej – Portugalii Łódź. W nagrodę pierwsza z drużyn pojedzie na mecz Borusii Dortmund, a druga – na mecz FC Barcelony.

Gospodarz miasta – burmistrz Marek Długozima podczas wręczania nagród zwycięskiej drużynie, podziękował organizatorom za sprawną organizację imprezy oraz promocje Trzebnicy w środowisku piłkarskim w całym kraju. Zaprosił również do przyjazdu na treningi i zgrupowania obecne na turnieju drużyny piłkarskie, by w komfortowych warunkach móc ćwiczyć i korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej utworzonej na przestrzeni ostatnich lat w Trzebnicy. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Sławomira Komisarczyka i Tomasza Kucharskiego, którzy włożyli wiele serca i wysiłku w organizację tego turnieju. Dzisiaj – patrząc z dumą i radością na tą wielką liczbę obecnych tu młodych, zdolnych dzieci - utwierdzam się w przekonaniu, że decyzja o modernizacji Trzebnickiego Stadionu Miejskiego „Fair Play Arena” była decyzją słuszną – dodał na zakończenie burmistrz.
 

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i zwycięskich drużyn

 

więcej zdjęć z turnieju:

https://picasaweb.google.com/107290268572914218161/DeichmannMinimistrzostwa2012FinaFinaOw02?authuser=0&feat=directlink