• EN
  • DE

Trójka finalistą Dolnośląskich Meczów Matematycznych

Szkoła Podstawowa nr 3 od 16 lat bierze udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich. Jako jedna z nielicznych uczestniczy w nich od samego początku i posiada tytuł Weterana. W tym roku ponownie wystąpiła w finale, zajmując w nim doskonałe 3 miejsce, nieznacznie ustępując szkołom z Wrocławia i Wałbrzycha. Waleczna drużyna została zaproszona do Urzędu Miejskiego przez burmistrza Marka Długozimę.

- Chciałem osobiście pogratulować wam i waszym opiekunom sukcesu oraz tego, że tak dzielnie reprezentowaliście naszą gminę na każdym etapie konkursu powiedział burmistrz i dodał: - Cieszy również fakt, że praca waszych nauczycieli przynosi efekty już drugi rok z rzędu. Sukcesy drużyny świadczą o świetnym przygotowaniu i wielu innych umiejętnościach, nie tylko  matematycznych, niezwykle ważna jest strategia i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

IMG_7495.jpegMłodzi matematycy, którzy przyczynili się do tego sukcesu to : Patrycja Budzyń , Maja Okuniewicz , Magdalena Wojtkowiak , Zuzanna Mrozińska, Eva Bouwman , Paweł Solecki, Szymon Hupa, Oliwier Hupa, Norbert Katura, Piotr Szylik , Jakub Michalak , Wiktor Kawa , Jakub Wróbel , Julian Płachta. Opiekunami wspaniałej drużyny niezmiennie od lat są nauczyciele matematyki SP3 : Anna Otfinowska i Dariusz Bocian.