#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Godło TERAZ POLSKA dla Trzebnicy!

TP_LaureatKonkursu.jpeg Godło TERAZ POLSKA dla Trzebnicy! Wielki sukces gminy w skali całego kraju.

11 czerwca w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek laureatom konkursu „Teraz Polska”. Konkurs ma już swoją dobrze wypromowaną i rozpoznawalną markę, a tegoroczna edycja była jego dwudziestą odsłoną. Tym bardziej cieszy fakt, że właśnie w tym roku prestiżowe godło otrzymała Gmina Trzebnica – jako jedna z sześciu w kraju oraz jedyna z Dolnego Śląska w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Oto „najlepsi z najlepszych” – tak niejednokrotnie nazywano tegorocznych  laureatów podczas gali wręczenia nagród. 

Od 2006 roku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego organizuje Konkurs "Teraz Polska" dla Gmin. Celem tej edycji Konkursu było wyłonienie oraz wyróżnienie Godłem "Teraz Polska" najlepszych, pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, gmin w Polsce.
Nagroda będzie promować gminę, podkreślając jej wszechstronną atrakcyjność oraz spełni rolę magnesu przyciągającego do wyróżnionej gminy mieszkańców oraz inwestorów. Będzie także gwarantem solidności i wzorowej pracy Urzędu.
Jak podkreślają organizatorzy konkursu: Wykorzystując doświadczenie uzyskane przy promocji Produktów i Usług dotychczas nagradzanych w Konkursie "Teraz Polska", chcemy, aby Godło "Teraz Polska" stało się także dla gmin swego rodzaju świadectwem potwierdzającym ich nowoczesność oraz podkreślającym jej unikalne walory. Dzięki temu Godło "Teraz Polska" stanowić będzie oryginalne narzędzie budujące markę gminy oraz jej prestiż.

Niezależna kapituła ekspercka, oceniająca każdą aplikację konkursową, brała pod ocenę zgodnie z regulaminem następujące czynniki: politykę inwestycyjną, infrastrukturę techniczną, politykę jakości urzędu, promocję gminy, realizację polityki społecznej, zarządzanie gminą oraz wskaźniki ekonomiczno-społeczne na przestrzeni lat 2008-2010.

W uroczystości udział wzięło wielu znamienitych gości – m.in. Lech Wałęsa, marszałek sejmu Ewa Kopacz, marszałek senatu Bogdan Borusewicz, Jerzy Buzek, Olgierd Dziekoński, Eugeniusz Grzeszczak oraz Cezary Grabarczyk.

W związku z 20-leciem Godła „Teraz Polska” Kapituła postanowiła przyznać także wyróżnienia honorowe wydarzeniom specjalnym, promującym Polskę. Nagrody z rąk marszałek sejmu Ewy Kopacz odebrali: Jurek Owsiak za Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Marian Woronin i Andrzej Majkowski za Czwartki Lekkoatletyczne oraz Czesław Lang za Tour de Pologne. Podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim wyróżnienia za wkład w rozwój Polskiego Programu Promocyjnego otrzymali także Prezydenci RP, którzy pełnili dotychczas rolę Patronów Honorowych nad Konkursem. Laudację wygłosił poseł Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek. W Teatrze Wielkim obecny był Lech Wałęsa. W związku z udziałem w misji na Ukrainie Aleksander Kwaśniewski, wbrew wcześniejszym planom, nie mógł przybyć na uroczystość. W jego imieniu nagrodę odebrała córka, Aleksandra Kwaśniewska.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima po odebraniu statuetki powiedział:

„Najlepsi z najlepszych” – to słowo często padało podczas gali wręczenia nagród. Stojąc na scenie przy wybitnych osobistościach ze świata polskiego biznesu, polityki czy nauki, czułem dumę, że Trzebnica znalazła się w tak dostojnym gronie. To wielkie wyróżnienie i jednocześnie ogromna mobilizacja do dalszej pracy. Szczęśliwie złożyło się, że otrzymaliśmy tą nagrodę w dwudziestą rocznicę konkursu. Trzebnicka gmina naprawdę odnotowała w ostatnich latach dynamiczny rozwój, dlatego cieszę się, że kolejna komisja ekspercka doceniła naszą pracę w różnych obszarach podejmowanej działalności. Na godło „Teraz Polska” zapracował cały samorząd trzebnicki oraz wszyscy Mieszkańcy – którym tą nagrodę dedykuję i jednocześnie z całego serca dziękuję.

 

Co o nagrodzie mówili szefowie samorządów nagrodzonych we wcześniejszych edycjach konkursu?

 

Tadeusz Czajka
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne
Przyznanie Gminie Tarnowo Podgórne godła promocyjnego TERAZ POLSKA potwierdziło, że należymy do najlepszych gmin w Polsce. Posiadanie tak uznanego godła promocyjnego powoduje wzrost wiarygodności gminy w oczach mieszkańców i inwestorów. Możliwość umieszczenia w materiałach promujących gminę charakterystycznego biało-czerwonego znaczka napawa dumą, gdyż jest to najbardziej rozpoznawalny znak „dobrej jakości” .

 

Maria Jolanta Batycka - Wąsik
Wójt Gminy Lesznowola
Gmina Lesznowola przeżywa od kilku lat bardzo dynamiczny rozwój.
Osiągnięcia gminy zostały dostrzeżone i bardzo pozytywnie ocenione przez ekspertów zewnętrznych. Jesteśmy laureatem wielu konkursów o zasięgu krajowym. Zdobycie lauru w XVII edycji Konkursu „Teraz Polska’’, który był jednocześnie I edycją skierowaną do gmin, to wielkie wyróżnienie i wielki prestiż. Uważamy, że nagroda ta nobilituje, bo jest przyznawana najlepszym z najlepszych, ale równocześnie zobowiązuje do coraz to lepszych działań na rzecz lokalnej społeczności. Na wyróżnienie to zapracował cały lesznowolski Samorząd i wszyscy Mieszkańcy. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi.

 

Reportaż  z gali będzie mieć swoją emisję w dniu 17.06 o godz. 11:30 w TVP 1 oraz w TVP Polonia, 17.06 o godz. 19:15

 

Źródło zdjęć: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego

 _galeria_42_38_1_1_2_3_0_0_