• EN
 • DE

Trzebnica partnerem The World Games 2017

26 lipca Las Bukowy oraz Park Zdrojowy staną się arenami zmagań najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W samym sercu Trzebnicy mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowej sportowej imprezy roku i poznać dyscyplinę, która na całym świecie zdobywa coraz więcej miłośników.

Mapa, kompas, trzeźwa głowa i doskonała kondycja – to elementy wyróżniające zawodników startujących w biegach na orientację. Ich zadaniem jest nie tylko dotarcie do mety, ale także odnalezienie i zaliczenie po drodze wszystkich punktów kontrolnych. W Trzebnicy rozegrana zostanie rywalizacja na średnim dystansie.

Jako miasto partnerskie The World Games Wrocław 2017 będziemy mieli wyjątkową okazję zarówno do promocji Trzebnicy, jak i do popularyzowania zdrowego oraz aktywnego stylu życia wśród jej mieszkańców – podkreśla burmistrz Marek Długozima. – Z radością przyjmiemy zawodników z całego świata, mając jednocześnie nadzieję, że dzięki tej imprezie Trzebnica utrwali swój wizerunek miasta dobrej energii i na stałe zagości na sportowej mapie Polski.

- W ramach przygotowań do tegorocznych Igrzysk oraz testu organizacji, logistyki i zaplecza technicznego, w maju 2016 roku przeprowadziliśmy w Trzebnicy Puchar Świata w biegach na orientację. Był to test wymagający - bo do zawodów stanęły aż 43 sztafety, czyli blisko 180 uczestników z ponad 20 krajów świata – ale zaliczony perfekcyjnie, co podkreślali sami biegacze, a także współorganizatorzy i obserwatorzy na czele z członkiem zarządu Światowej Federacji Orienteringu Mikko Salonenem. – dodał burmistrz.

 

TWG_1920x1080 TRZEBNICA.jpeg

 

Sport dla każdego

Kolebką biegów na orientację jest Skandynawia, gdzie dyscyplinę tą uprawia się już od blisko 120 lat. Obecnie cieszy się ona dużą popularnością na całym świecie, w tym także w Polsce, której reprezentanci mają na koncie tytuły Mistrzów Świata i Europy. Co jednak istotne, do amatorskiego uprawiania tego sportu nie potrzeba szczególnej kondycji i umiejętności nawigacyjnych. – Wystarczą chęci – potwierdza Wojciech Kowalski, multimedalista mistrzostw Polski, który będzie reprezentował nasz kraj podczas lipcowych zawodów. – Nie potrzeba żadnego dwudniowego kursu. Gdy prowadzę zajęcia z dziećmi, w ciągu 5 minut są w stanie przyswoić podstawową wiedzę i nauczyć się, co poszczególne symbole z mapy oznaczają.

Impreza roku

The World Games Wrocław 2017 to ponad 3,5 tys. sportowców ze 100 krajów świata i 31 widowiskowych dyscyplin rozgrywanych na 24 arenach. Impreza potrwa od 20 do 30 lipca i rozpocznie się efektowną ceremonią otwarcia na wrocławskim Stadionie Miejskim. Przez dwa tygodnie Dolny Śląsk i jego stolica staną się sportowym centrum świata, w którym plejada najlepszych zawodników zaprezentuje efektowne, a często także egzotyczne konkurencje. Wśród nich znajdą się m.in. unihokej,  squash, sumo, ultimate frisbee, piłka ręczna plażowa, bule, sporty bilardowe, lotnicze, wrotkarskie, taneczne czy wspinaczkowe, a także dyscypliny specjalnie wybrane przez wrocławskich organizatorów: futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe i żużel.      

Źródło: IWGA - International World Games Association

 

Bilety już w sprzedaży

Dla kibiców The World Games Wrocław 2017 będzie wyjątkową okazją, by poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiego sportowego święta i przy okazji zaczerpnąć sportowych inspiracji. Bilety na wszystkie wydarzenia można kupić przez serwis eBilet na stronie www.ebilet.pl. Wstęp na trybuny podczas trzebnickich biegów na orientację będzie kosztował 15 zł w przypadku biletu normalnego i 7,50 zł przy bilecie ulgowym. Z kolei za bilety rodzinne 2+3, 2+4 i 2+5 zapłacimy odpowiednio 45, 52 i 50 zł.

Więcej informacji na temat igrzysk można znaleźć na stronie www.theworldgames2017.com.

Źródło: IWGA - International World Games Association

 • Stream online z The World Games 2017 w Trzebnicy

  TWG_1920x1080 TRZEBNICA.jpeg

  The World Games 2017 to największe sportowe wydarzenie roku. 26 lipca Las Bukowy oraz Park Zdrojowy w Trzebnicy staną się arenami zmagań najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W samym sercu miasta mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowego wydarzenia i poznać dyscyplinę, która zdobywa coraz więcej miłośników. Stream online z walki o medale w Trzebnicy będzie dostępny na na stronie: www.LIVEOrienteering.com.

 • Światowe Igrzyska już niedługo

  TWG_1920x1080 TRZEBNICA.jpeg

  26 lipca Las Bukowy oraz Park Zdrojowy w Trzebnicy staną się arenami zmagań najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W samym sercu miasta mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowej sportowej imprezy roku The World Games 2017 i poznać dyscyplinę, która na całym świecie zdobywa coraz więcej miłośników.

 • Otwarcie Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu - bilety

  Sceny na Ceremonię Otwarcia The World Games 2017.jpeg

  Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko poszczególne sporty, ale także spektakularna ceremonia otwarcia TWG 2017, która rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19.00. Wkrótce skończą się, lub skończyły się już bilety na część dyscyplin zbliżających się Igrzysk. Dostępna jest natomiast dodatkowa pula biletów na Ceremonię Otwarcia. Wejściówki na płytę stadionu pozwolą widzom być bliżej występujących artystów.

 • Puchar Świata w Trzebnicy

  Pamiątkowe zdjęcie zwycięskich drużyn.

  Zmagania sztafet sprinterskich w Trzebnicy, które odbyły się 2 maja, zakończyły trzydniowy Puchar Świata w biegach na orientację.  Dopisali zawodnicy, kibice, którzy dopingowali biegaczy, organizatorzy, a nawet pogoda.  Gmina Trzebnica po raz kolejny stanęła na wysokości zadania pokazując, że duże wydarzenia – także na światowym poziomie –  choć są bardzo wymagające, mogą zostać zorganizowane perfekcyjnie. A to dopiero rozgrzewka przez przyszłorocznymi igrzyskami  World Games 2017.