• EN
  • DE

This is Street Workout Trzebnica!

Gmina Trzebnica wraz z Trzebnicką Grupą Street Workout zorganizowała po raz drugi Ogólnopolskie Zawody This is Street Workout 1 vs 1 o Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, które odbyły się 20 maja w Parku Solidarności w Trzebnicy. Gościem specjalnym i jednocześnie sędzią zawodów był pochodzący z Rosji Nikita "n1k" Anisimov  – Mistrz w Street Workout.

- Cieszę się, że kolejny raz spotykamy się na zawodach w Trzebnicypowiedział burmistrz Marek DługozimaZgodnie z zeszłoroczną obietnicą wspólnie z Trzebnicką Grupą Street Workout zorganizowaliśmy dzisiejsze zawody dla wszystkich miłośników i pasjonatów tej dyscypliny.  W szczególności dziękuję panu Sebastianowi Słomskiemu za zaangażowanie i trud włożony podczas przygotowywania zawodów, a także za współpracę, która przynosi wymierne skutki. Cieszę się również, że jest dziś z nami jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników Street Workoutu na świecie – pan Nikita Anisimov dodał burmistrz i życzył powodzenia wszystkim zawodnikom.

Zawody składały się z 3 etapów, którym sędziowali doświadczeni i kompetentni sędziowie: Michał Radomyski – założyciel grupy Street Workout Warszawa, właściciel najpopularniejszego bloga w Polsce o kalistenice i Street Workout; Darek Ludwinek wielokrotny zdobywca medali na Ogólnopolskich Zawodach, związany ze sceną Street Workout od początków jej trwania oraz Nikita "n1k" Anisimov  – wielokrotny zdobywca nagród i Mistrz Rosji w Street Workout.

Pierwszy etap "TIME UP!", to klasyczne zmagania na czas, w których zawodnicy mieli do wykonania następujące ćwiczenia w jak najkrótszym czasie: 6x muscle up, 20x bar dips, 12x pull ups, 40x push ups, 6, chin ups. Spośród trzydziestu zawodników, którzy podeszli do tego etapu sędziowie, którzy doglądali prawidłowej techniki przebiegu konkurencji, wyłonili szesnastu najlepszych.

Drugi etap "COMBO!" polegał na walkach 1 vs 1 w formule combo. Zawodnicy połączeni w pary mieli do zaprezentowania swoje kombinacje ćwiczeń. Trzecia część "FREESTYLE!" to finał zawodów. W tej konkurencji każdy z zawodników miał dwa wyjścia po 60 sekund, a do dyspozycji całą konstrukcję, wszystkie drążki. Po zaprezentowaniu się przez wszystkich, sędziowie po wnikliwych naradach podjęli decyzję o przyznaniu miejsc:

I miejsce - Mariusz "Szczepan" Szczepanowski, pochodzący z Gromadki i reprezentujący tamtejszą grupę Street Workout Gromadka.

II miejsce - Piotr "Wodzio" Wodka, pochodzący z Gliwic, reprezentujący Workout Room oraz Dynasty Workout.

III miejsce - Mateusz "Zakrzew" Zakrzewski, pochodzący z Białegostoku, reprezentujący Jest Progress oraz grupę Beściki.

IV miejsce - Patryk Rachwalski, pochodzący z Gliwic, reprezentujący Kaczkov Squad.

V miejsce - Krzysztof "Hefajstos" Susidko, pochodzącyi z Gromadki, reprezentujący grupę Street Workout Gromadka. 

- Trzebnickie zawody przyciągnęły ścisłą czołówkę zawodników z całej Polskimówi prowadzący zawody Michał Siewierski - trener specjalizujący się w kalistenice oraz treningu funkcjonalnym, działający także na rzecz promowania w Polsce sportu jakim jest Street Workout. -  Organizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a sami organizatorzy zadbali dosłownie o wszystko i pomimo niesprzyjającej pogody oraz tego że impreza odrobinę się przedłużyła zawodnicy i publiczność byli bez przerwy rozgrzani, bo atmosfera tego dnia była naprawdę gorąca. W końcu było o co walczyć. W tej imprezie drzemie ogromny potencjał, liczę na kolejne edycje dodał pan Michał.

Statuetki i czeki pieniężne zwycięzcom wręczyli: fundator nagrody głównej i gospodarz miasta – Burmistrz Marek Długozima, Sebastian Słomski – przedstawiciel Street Workout Trzebnica oraz Michał Siewierski – prowadzący zawody.

-  Chciałbym dziś z tego miejsca bardzo podziękować panu Burmistrzowi Markowi Długozimie za wspólnie zorganizowane zawody, za pomoc finansową i za to, że to właśnie tu w Trzebnicy mogą corocznie odbywać się tak prestiżowe zawody, które poziomem oraz organizacją nawiązują do jednych z najlepszych w kraju powiedział na zakończenie Sebastian Słomski - współorganizator zawodów Takiego wsparcia od gminy, jakie ma Street Workout Trzebnica życzę wszystkim ekipom w kraju. Dziękuję również wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i nagrody rzeczowe oraz pomoc w organizacji tego wydarzenia. Jestem bardzo zadowolony z tegorocznych zawodów, ponieważ wszyscy spisali się na medal, pełen profesjonalizm, a zawodnicy reprezentujący Street Workout Trzebnica: Tomasz Bryl, Kuba Wołczyk i Kamil Ziętek godnie stawili czoła najlepszym zawodnikom w kraju, co można było zauważyć już w pierwszym etapie jak niewielkie różnice czasowe były między pierwszym, a ostatnim zawodnikiem. Do drugiego etapu przeszło dwóch naszych reprezentantów, z czego jeden - Tomasz Bryl - wygrał pierwszy pojedynek, ale w walce o wejście do finału musiał uznać wyższość przeciwnika. Zawody były transmitowane na żywo, na stronie internetowej www.facebook.com/streetworkouttrzebnica, gdzie cieszyły się sporym zainteresowaniem. Oglądalność w tym dniu wzrosła do 115 tys. wyświetleń -  dodał.

Po zakończeniu zmagań zawodnicy dzięki zaproszeniu od burmistrza Marka Długozimy odwiedzili Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój i skorzystali ze wszystkich atrakcji, by zrelaksować się po ciężkim dniu zawodów.