• EN
  • DE

Poezja dla każdego

11 maja w trzebnickiej artKawiarni odbyło się wyjątkowe spotkanie, podsumowujące pracę słuchaczy Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Tęcza" w Trzebnicy, którzy przez ostatni rok akademicki uczestniczyli w warsztatach literackich prowadzonych przez trzebnicką poetkę Annę Marię Musz oraz znanego poetę, krytyka literackiego i publicystę Stefana Jurkowskiego.

Przygodę z pisaniem wierszy w sekcji literackiej rozpoczęło w ubiegłym roku kilkanaście osób. Podczas czwartkowego spotkania tylko część z nich odważyła się zaprezentować szerszej widowni swoje poetyckie refleksje. Byli to: Irena Prostak, Barbara Kamińska, Danuta Tylus, Regina Wiatr oraz Kazimierz Nowak. Na specjalne zaproszenie prezes UTW w Trzebnicy Ireny Kahalik w spotkaniu wziął udział także burmistrz Marek Długozima, który wspólnie z Anną Musz zainicjował powstanie warsztatów oraz od samego początku wspierał działalność stowarzyszenia i samej sekcji literackiej.

– Jestem pod wrażeniem talentu literackiego wszystkich uczestników warsztatów. Cieszę się, że dzięki zajęciom odnaleźli w sobie pasję i zamiłowanie do poezji, którą słuchać w ich niezwykłej twórczości. Życzę Państwu, aby przyszłe spotkania z poezją były owocne i przynosiły kolejne wyjątkowe dzieła literackiepowiedział burmistrz i dodał: – Dziękuję prowadzącym sekcję pani Annie Marii Musz oraz panu Stefanowi Jurkowskiemu za inspirowanie i chęć dzielenia się ze słuchaczami UTW swoim doświadczeniem i wiedzą z dziedziny literatury.

Podziękowania burmistrzowi za wsparcie warsztatów w imieniu całej grupy poetów złożyła Anna Musz: – Dziękujemy panu za pomoc w rozwoju poetyckich talentów słuchaczy SUTW „Tęcza”. Mamy nadzieję, że dzięki temu rozsławią oni nasze miasto na literackiej mapie Polski. Nasze twórcze spotkania ze słowem zaowocowały tomikiem wierszy, który dziś mamy przyjemność panu ofiarować.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. O oprawę muzyczną zadbał Jan Baster z gitarą.

Przypomnijmy, że powstanie sekcji literackiej dla studentów trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapoczątkował wykład Stefana Jurkowskiego pt. „Rola kobiety w poezji”, który został wygłoszony w ubiegłym roku z okazji Dnia Kobiet. Od tego czasu ruszyły zapisy na warsztaty. Dziś, dzięki regularnym spotkaniem powstało wiele przepięknych wierszy autorstwa seniorów, które cyklicznie publikowane są na łamach Panoramy Trzebnickiej w rubryce „Okienko z wierszykiem”.

Warto dodać, że prowadzący warsztaty – Stefan Jurkowski – 24 maja obchodził swoje 50-lecie debiutu autora pt. „Spacer do siebie”.

IMG_4582.jpeg

IMG_4583.jpegW spotkaniu podsumowującym prace uczestników warsztatów literackich wzięli udział słuchacze trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

IMG_4594.jpegPodziękowania burmistrzowi za wsparcie sekcji literackiej złożyła prowadząca Anna Musz.

IMG_4610.jpeg

IMG_4581.jpeg

IMG_4584.jpeg

IMG_4606.jpegOd lewej: prezes SUTW „Tęcza” Irena Kahalik, burmistrz Marek Długozima, Kazimierz Nowak, Danuta Tylus, Regina Wiatr, Anna Maria Musz, Barbara Kamińska, Irena Prostak, Stefan Jurkowski.