• EN
  • DE

Zacznij przygodę z kolarzówką

Promowanie kolarstwa wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy to jeden z celów trzebnickiego Kolarskiego Klubu Sportowego. 8 maja zawodnicy na co dzień trenujący w KKS Trzebnica wspieranego przez Gminę Trzebnica spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2, aby podzielić się z nimi wiedzą na temat rowerów. Gościem specjalnym był Marek Szewczyk – zawodowy kolarz, zawodnik GVT BMC Triathlon Team.

Roman i Barbara Węglarscy, Bogusław Zieliński oraz Marek Szewczyk na spotkanie z uczniami przywieźli ze sobą m.in. rower stacjonarny i wyczynowy, a także niezbędny sprzęt każdego kolarza, który ma nie tylko gwarantować bezpieczeństwo podczas jazdy, ale także pomagać w osiągnięciu, jak najlepszych wyników. Głównym tematem prezentacji było bezpieczeństwo rowerzysty w ruchu drogowym. Kolarze zwrócili uwagę na konieczność zakładania kasku, który ma chronić głowę przed urazami w razie wypadku, a po zmroku – noszenia odblasków. Mówili o podstawowych zasadach, jakie powinien znać i przestrzegać każdy rowerzysta.

Zaprezentowali również specjalne obuwie i odzież, które znacznie zwiększają komfort w trakcie jazdy. Opowiadali o treningach i intensywnych przygotowaniach do zawodów oraz omówili budowę jednośladu. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił na stacjonarnym rowerze. Spotkanie miało również na celu zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportu.

Od kilku lat, dzięki wsparciu burmistrza Marka Długozimy, klub KKS Trzebnica prowadzi akcję pod nazwie „Podaruj rower”.

Zachęcamy mieszkańców gminy, aby podarowali nam niepotrzebny jednoślad, który następnie naprawimy i podarujemy dzieciommówi Roman Węglarski i dodaje: – Akcja trwa przez cały rok i cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory udało nam się przekazać ponad 100 rowerów. Mamy już kolejne, którymi wkrótce obdarujemy dzieci.

Kolarski Klub Sportowy Trzebnica zaprasza do współpracy wszystkie szkoły, które są zainteresowane spotkaniem z kolarzami. Kontakt: 501760049.