Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Eko-Szczytkowice

Dzieci mieszkające w Szczytkowicach godnie reprezentowały Gminę Trzebnica podczas festynu „Żyjemy w zgodzie z naturą” z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Klub 4H „Szczytkowiczanie” zdobył I miejsce w konkursie „Zbieramy Nakrętki” oraz II miejsce w rywalizacji na „Najciekawszy Produkt Ekologiczny”.

Przygotowania do udziału w festynie trwały ponad miesiąc. Dzieci i młodzież ze Szczytkowic zaprezentowały przedstawienie o tematyce ekologicznej „Sprzątanie świata”, wymyśliły swój produkt ekologiczny – torebkę wykonaną na szydełku z torebek jednorazowych, a także przedstawiły inne wyroby z nieużywanych już taśm VHS, jak również całe stoisko wraz z wypiekami. Starania zostały docenione przez konkursowe jury, które przyznało grupie z naszej gminy II miejsce w konkursie na „Najciekawszy Produkt Ekologiczny”. Grupa 4H „Szczytkowiczanie” zdobyła także I miejsce w konkursie „Zbieramy Nakrętki”, dostarczając największą ich liczbę.

Swoją obecnością festyn zaszczyciła dwukrotna Mistrzyni Oimpijska i Mistrzyni Świata w strzelaniu z karabinu pneumatycznego Renata Mauer-Różańska, która wraz z Dyrektorem Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Ryszardem Czerwińskim oraz Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierzem Chleboszem wręczała laureatom konkursów pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Po rozstrzygnięciu konkursów i wręczeniu nagród odbył się piknik olimpijski, podczas którego dla dzieci przygotowano wiele atrakcji i konkursów.

Marta Piasecka, sołtys Szczytkowic oraz opiekun grupy 4H „Szczytkowiczanie”: Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w nasz udział w festynie – dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, pozostałym mieszkańcom, opiekunom. Wyrazy gorących podziękowań należą się także Burmistrzowi Gminy Trzebnica Markowi Długozimie, który umożliwił i pomógł w organizacji transportu naszej grupy. Dla dzieci było to ogromne przeżycie i ciekawe doświadczenie. Cieszę się, że wyjazd doszedł do skutku, a dzieci zostały nagrodzone. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję!

szczytkowice dyplom 1.jpeg

szczytkowice dyplom 2.jpeg