Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Nowi lokatorzy Trzebnicy mają już swoje imiona!

Trzebnica stała się domem dla trzech nowych rzeźb – kotków. Pierwszy znajduje się w Parku Solidarności, drugi przy amfiteatrze pomiędzy Stawami Trzebnickimi, a trzeci przy wejściu do Trzebnickiego Parku Wodnego „ZDRÓJ”. Od 1 czerwca każdy kotek ma już swoje imię – odpowiednio: Nastroszek, Stawcio oraz Aquarius.

Rzeźby wykonane zostały na zlecenie Gminy Trzebnica przez rzeźbiarza Piotra Makałę. Kotki zamontowano w ciekawych dla dzieci miejscach i od samego początku cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima jeszcze w kwietniu ogłosił konkurs skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych i wszystkich najmłodszych mieszkańców na imiona dla kotków.

W sumie wpłynęło aż 214 propozycji na imiona. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Ostatecznie jury w składzie: Krystyna Haładaj – Radna Rady Miejskiej, Agnieszka Moździerz – Dyrektor ZAPO, Agnieszka Pawlaczek – p.o. Naczelnika Wydziału Promocji, Jakub Szurkawski – Kierownik Referatu Komunikacji Społecznego i PR oraz Monika Nalepa – Radna Młodzieżowej Rady Miejskiej, wybrało zwycięzców:

natroszek.jpeg
Kotek w Parku Solidarności – Nastroszek. Nagroda dla Kamili Bajewskiej.

stawcio.jpeg
Kotek pomiędzy Stawami Trzebnickimi – Stawcio. Nagroda dla Alicji Uleryk.

aquarius.jpeg
Kotek przy Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ – Aquarius. Nagroda dla Juli Rafalskiej.

Nagrody w postaci gier edukacyjnych „Mistrz słowa” oraz zestawu gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Gminę Trzebnica, biletów wstępu do otwartego 1 czerwca placu zabaw dla dzieci - Ale Bajka oraz słodkości sprezentowanych przez Tesco, wręczono podczas Parady Cyrkowej oraz zabawy z okazji Dnia Dziecka w Trzebnicy, która odbyła się w hali sportowej.

Nowe trzy rzeźby, wraz z kotami z rynku w najbliższym czasie będą połączone w specjalną trasę dla dzieci i młodzieży, prowadzącą po naszym mieście śladami kocich łapek przez miejsca odpoczynku i zabawy. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia nowych lokatorów Trzebnicy!