• EN
  • DE

Marsz Studentów UTW

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych w sobotę 6 maja blisko 135 osób wzięło udział w piątej już edycji Marszu Nordic Walking Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oprócz mieszkańców Trzebnicy w przemarszu uczestniczyli również seniorzy z Oleśnicy, Obornik Śląskich i Wrocławia. Po raz kolejny organizację wydarzenia wsparł burmistrz Marek Długozima.

 

IMG_3028.jpeg
W tegorocznym marszu wzięło udział 135 studentów UTW z Trzebnicy, Obornik Śląskich, Oleśnicy i Wrocławia.
 

Z powodu opadu deszczu trasa tegorocznego marszu została zmieniona. W tym roku uczestnicy wyruszyli z Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Wcześniej jednak w sali kinowo-widowiskowej wszystkich zgromadzonych studentów przywitali burmistrz Marek Długozima oraz prezes Stowarzyszenia UTW „Tęcza” w Trzebnicy Irena Kahalik. – Drodzy studenci! Serdecznie witam Was na kolejnym już V Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2017. Ogromnie się cieszę, że mimo niepogody tak licznie przybyliście, aby podjąć wyzwanie i wspólnie przejść trasą najbardziej malowniczych zakątków Trzebnicy – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał:Z roku na rok widzę, jak grono studentów trzebnickiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku poszerza się. To tylko pokazuje, że powstanie UTW w naszym mieście było bardzo dobrą decyzją. Od samego początku staram sie jak najlepiej wspierać Waszą działalność i rozwój. Dostrzegam Państwa potencjał oraz ważne dla całej gminnej społeczności funkcje, które wypełnia Wasza grupa społeczna. Życzę Państwu, aby dzisiejszy przemarsz pomimo kiepskiej aury był udany i na długo pozostał w pamięci. Na zakończenie burmistrz podziękował prezes SUTW „Tęcza” Irenie Kahalik za zaangażowanie i dotychczasową współpracę.
 

_DSC8990.jpeg
Przed rozpoczęciem rajdu studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zgromadzili się w sali kinowej Gminnego Centrum Kultury i wspólnie zaśpiewali nowy hymn.

Następnie uczestnicy obejrzeli film z ubiegłorocznego Marszu Nordic Walking oraz wspólnie odśpiewali nowy hymn Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wyruszając z Gminnego Centrum Kultury piechurzy udali się w kierunku Rotundy Pięciu Stołów. W związku z przypadającym Rokiem Jadwiżańskiem marsz został wzbogacony o wątek św. Jadwigi Śląskiej – patronki Trzebnicy. Następnym przystankiem na trasie była willa Zamek w Lesie Bukowym. Na miejscu pani Anna Bajak opowiedziała ciekawą historię uzdrowiska, jakim niegdyś była Trzebnica. Swoją opowieść o miejscowym sanatorium kontynuowała aż do Gminnej Szkoły Muzycznej. Stamtąd słuchacze UTW pomaszerowali do Kościołka Leśnego pw. Czternastu Świętych Wspomożycieli. Tam na studentów czekał ks. Andrzej Uruski wraz ze słodkim poczęstunkiem. Po wysłuchaniu historii kościoła, pustelni i groty Matki Bożej uczestnicy przeszli ścieżką Dębów Pamięci, gdzie uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Spacer zakończyło wspólne biesiadowanie na trzebnickiej wyspie. Był smaczny grill oraz zabawa i tańce przy muzyce Zdzisława Franczaka.