• EN
  • DE

Poziome znaki komunikacyjne odświeżone

Oznakowanie poziome dróg w Trzebnicy zostało odnowione. Zadanie to realizowała trzebnicka firma Moniki Grabowieckiej grabowiecka.pl. W ramach prowadzonych prac wykonane zostało również oznakowanie specjalnego rodzinnego miejsca parkingowego, znajdującego się przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy, że jego powstanie jest wynikiem zwycięskiego pomysłu w konkursie „Gmina Wspierająca Rodzinę” zaproponowanego przez panią Magdalenę Różańską.

Malowanie znaków poziomych sprawiło, że są wyraźniejsze, a dzięki temu lepiej widoczne stały się przejścia dla pieszych, linie zatrzymania, strzałki, oznakowania parkingów, dróg pożarowych, ścieżek rowerowych, linie segregacyjne i krawędziowe oraz znaki uzupełniające.

Dla mnie, jako gospodarza, wygląd miasta jest bardzo ważny, dlatego zależy mi, by wszystko było odnowione i uporządkowane. Cieszę się również z faktu, że to trzebnicka firma mogła aktywnie uczestniczyć w procesie modernizacji miasta. Zawsze procentuje, kiedy prace dla gminy wykonują lokalni przedsiębiorcy. Już w poprzednim roku firma grabowiecka.pl wykonywała dla nas to samo zadanie, i tak jak teraz włożyła w nie wiele serca i wysiłkupodkreśla burmistrz Marek Długozima i dodaje:Przy okazji prowadzonych prac wykonane zostało również miejsce parkingowe dla rodzin. Ma ono szerokość o połowę większą od standardowego po to, by rodzice mogli swobodnie otworzyć drzwi samochodu i bezpiecznie wyjąć dziecko z fotelika zakończył burmistrz.

IMG_4147.jpegPodpisanie umowy na wykonanie oznakowania poziomego dróg na terenie Trzebnicy. Na zdjęciu m.in. burmistrz Marek Długozima, Monika Grabowiecka z firmy grabowiecka.pl oraz Zbigniew Mroziński z wydziału techniczno-inwestycyjnego.

IMG_4234.jpegOdnowione zostały m.in. przejście dla pieszych przy Urzędzie Miejskim w Trzebnicy oraz na ulicy Ks. W. Bochenka w okolicy bazyliki św. Jadwigi. Odświeżenie znaków poziomych w tych miejscach było kluczowe, ponieważ są to najbardziej ruchliwe i najczęściej uczęszczane drogi zarówno przez kierowców, jak i pieszych.

IMG_4237.jpeg

IMG_4495.jpegW ramach prowadzonych prac zostało wykonane specjalne miejsce parkingowe dla rodzin z dziećmi przed Urzędem Miejskim. Pomalowano także miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.