Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Parada Cyrkowa z okazji Dnia Dziecka już za nami!

W Trzebnicy po raz kolejny miała miejsce doskonała zabawa z okazji Dnia Dziecka, choć w tym roku pogoda nie była dla najmłodszych tak łaskawa, jak w latach poprzednich. Mimo to, ulicami miasta przeszła niezwykle kolorowa, wesoła i imponująca Parada Cyrkowa, która zgromadziła ogromną liczbę mieszkańców, a przede wszystkim – dzieci. Parada doprowadziła wszystkich do hali sportowej, gdzie na najmłodszych czekało zabawne i ciekawe przedstawienie, a także konkursy, zabawy i smaczne niespodzianki.

Impreza dedykowana dzieciom Gminy Trzebnica rozpoczęła się pod Urzędem Miejskim. Na parkingu zbierali się najmłodsi przebrani w kolorowe stroje. Każde dziecko otrzymało balonik z helem. Do zgromadzonych dzieci przybyli cyrkowcy, a Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima po krótkim powitaniu, życzył wszystkim udanej zabawy. Za pięknie przystrojonym wozem cyrkowym ustawiła się drużyna Trzebnickich Mażoretek, a za nimi setki dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Kolorowa Parada pomaszerowała wzdłuż ul. Daszyńskiego, skręcając w Obrońców Pokoju i Kościelną, dochodząc do hali sportowej, gdzie czekała już przygotowana cyrkowa sceneria wraz z matą do siedzenia dla dzieci, miejscem do malowania twarzy, krzesełkami dla rodziców, stoiskiem z goframi, kukurydzą, wata cukrową, balonami i zabawkami. Ze względu na niesprzyjającą aurę, podjęto decyzję o przeniesieniu zabawy z Rynku do hali, aby ustrzec dzieci przed zimnem, wiatrem i deszczem.

W pierwszej kolejności dzieci i dorośli podziwiali występ grupy Mażoretek z Trzebnicy, a następnie przedstawienie „Bańkolot”. Towarzyszyło mu dużo śmiechu i zabawy. W międzyczasie dzieci były częstowane słodkościami ufundowanymi przez Gminę Trzebnica oraz Tesco, a właściciele Cukierni Beza rozdawali najmłodszym lody. Ponadto, przebranym dzieciom przyglądała się Komisja Konkursowa, oceniająca stroje maluchów w kilku kategoriach – najpiękniejszy, najbardziej kolorowy, najzabawniejszy, najbardziej cyrkowy i najbardziej pomysłowy stój. Wybór był bardzo trudny, a decyzja ciężka do podjęcia ze względu na ogromną ilość fantastycznie przebranych maluchów. Ostatecznie przyznano po jednej nagrodzie głównej oraz po trzy wyróżnienia w każdej z kategorii dla dzieci, a także nagrodę specjalną i dwa wyróżnienia dla przebranych rodziców. Upominki, ufundowane przez Gminę Trzebnica, Trzebnicki Park Wodny Zdrój, Kulik, Tesco oraz Ale Bajkę – plac zabaw dla dzieci, zostały wręczone tuż po zakończeniu przedstawienia przez: Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, Zastępcę Burmistrza Jerzego Trelę, Sekretarza Gminy Daniela Buczak, Radną Rady Miejskiej Krystynę Haładaj, Dyrektor ZAPO Agnieszkę Moździerz, p.o Naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Iwonę Durbajło oraz p.o Naczelnika Wydziału Promocji Agnieszkę Pawlaczek.

W tym dniu wręczono także nagrody w konkursie na imiona kotków – nowych rzeźb, które niedawno pojawiły się w Trzebnicy. Kot, który znajduje się w Parku Solidanrości został nazwany Nastroszek. Zwycięską propozycję podała Kamila Bajewska. Kotek umiejscowiony pomiędzy Stawami Trzebnickimi, przy scenie nosi imię Stawcio. Nazwała go tak Alicja Uleryk. Natomiast propozycja zgłoszona przez Julię Rafalską wygrała i kotek siedzący dumnie przed Trzebnickim Parkiem Wodnym ZDRÓJ nazwany został Aquarius.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały jeszcze obdarowane specjalnie zamówionymi przez gminę na tą okazję pacynkami w kształcie zwierzątek oraz książeczkami autorstwa Danuty Kamińskiej. Impreza była bardzo udana, wesołe i przebrane dzieci wypełniły całą halę. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz tak liczne przybycie. Postanowiliśmy kontynuować ten pomysł i już teraz zapraszamy za rok - również w przebraniach!

DSC_8846.jpeg
Zabawa z okazji Dnia Dziecka rozpoczęła się od spotkania pod Urzędem Miejskim, skąd o godz. 17.00 wyruszyła kolorowa i wesoła Parada Cyrkowa.

DSC_8888.jpeg
Za cyrkowcami oraz Trzebnickimi Mażoretkami maszerowały setki dzieci z Gminy Trzebnica.

DSC_8928.jpeg
Parada przemieszczała się wzdłuż ulicy Daszyńskiego, Obrońców Pokoju oraz Kościelnej. Razem z dziećmi i ich rodzicami maszerował także m.in. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

DSC_8960.jpeg
Członkowie grupy cyrkowej także w czasie Parady zabawiali dzieci różnymi atrakcjami, jak wykonywanie figurek z balonów.

DSC_8992.jpeg
Dalsza część zabawy odbyła się w hali sportowej przy ul. Kościelnej – występ Mażoretek z Trzebnicy, przedstawienie „Bańkolot”, konkursy, smakołyki i niespodzianki.

DSC_9055.jpeg
Przedstawienie „Bańkolot” dostarczyło dzieciom wiele dobrej zabawy, śmiechu oraz konkursów.

DSC_9020.jpeg
Hala sportowa została w całości wypełniona wesołymi i kolorowo przebranymi dziećmi.

DSC_9233.jpeg
Bańkowe szaleństwo bardzo się dzieciom podobało.

DSC_9188.jpeg
Jedną z niespodzianek dla dzieci były lody, wręczane przez właścicieli Cukierni Beza.

DSC_9290.jpeg
Po przedstawieniu wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie na stroje, m.in w kategorii najbardziej cyrkowy strój.

DSC_9334.jpeg
Dzieci wyróżnione w kategorii najpiękniejszy strój.

DSC_9362.jpeg
Miłą niespodziankę sprawili przebrani rodzice. Wyróżniono dwie osoby, a jedna z rodzin, której wszyscy członkowie byli w przygotowanych strojach, otrzymała nagrodę główną.

DSC_9389.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wręczył Alicji Uleryk nagrodę główną, za nazwanie rzeźby kotka przy Stawach Trzebnickich – Stawcio.

Graphic1.jpeg
Kotek w Parku Solidarności nazywa się od teraz Nastroszek, a imię to zaproponowała Kamila Bajewska. Nagrodę wręczyła Radna Rady Miejskiej Krystyna Haładaj.

Graphic2.jpeg
Trzeci kotek, który znajduje się przed wejściem do Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ, został przez Julię Rafalską nazwany Aquarius. Nagrodę otrzymała z rąk p.o. Naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Iwonę Durbajło.