Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Zapraszamy na spacer po Trzebnicy

Zapraszamy na spacer po Trzebnicy z Beatą Maciejewską! To będzie prawdziwy i długi spacer, na który należy przygotować wygodne buty. Uczestnicy przekonają się, czym od lat zachwyca Trzebnica. 

Obowiązkowym punktem spaceru będzie oczywiście bazylika trzebnicka, wypełniona skarbami i wspomnieniami po niezwykłej parze książęcej - Henryku Brodatym i św. Jadwidze. Uczestnicy udadzą się także na rynek, do Ratusza i tajemniczej Rotundy Pięciu Stołów.
Trasa będzie prowadzić również przez tereny dawnego uzdrowiska, Las Bukowy i  Diabelski Wąwoz.

Na tych, którzy chcą jechać z Wrocławia do Trzebnicy, pociągiem Kolei Dolnośląskich (zamiast biletu wystarczy sobotnie wydanie Gazety Wyborczej), koordynatorzy będą czekać o 9.50 w hali Dworca Głównego, przy wyjściu na perony (odjazd 10.08). Osoby chcące dołączyć w Trzebnicy, powinny pojawić się na dworcu trzebnickim przed godz. 11. Dalej pomaszerujemy już wszyscy razem!

Zapisy oraz więcej informacji na stronie www.spacerpotrzebnicy.evenea.pl