#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wizyta młodzieży z Kitzingen w Ujeźdźcu Wielkim

W dniach od 20 do 25 maja 2012 r. Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim gościło młodzież z Kitzingen. Był to drugi cykl wymiany międzyszkolnej. I na pewno nie ostatni.

W niedzielę około godziny 17 pod Trzebnicką Bazylikę zajechał bus z szóstką uczniów i dwójką opiekunów. Opiekunowie udali się do Hotelu „Pod Platanami”, a młodzież do domów rodzin goszczących. W poniedziałek od rana młodzież uczestniczyła w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach. Po południu opiekunowie z uczniami korzystali z dobrodziejstw trzebnickiego basenu. A dzięki zaangażowaniu rodzin goszczących młodzież uczestniczyła w spotkaniach integracyjnych, które nie zostały ujęte w oficjalnym programie wymiany. We wtorek odbyła się wycieczka po Kotlinie Kłodzkiej. Zwiedzano Kudowę Zdrój i zachwycano się Błędnymi Skałami.

W środę, podobnie jak w poniedziałek, uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkolnych i zajęciach sportowych. O godzinie 18 w restauracji „Miłocin” rozpoczęła się uroczysta kolacja, w której uczestniczyli goście z Kitzingen, dzieci wraz rodzicami rodzin goszczących. Rangę tego spotkania swoją obecnością podnieśli: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Zastępca Burmistrza Jerzy Trela oraz Dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz.

Burmistrz Gminy Trzebnica podziękował wszystkim za wkład pracy i serca w realizację wymiany polsko-niemieckiej. Wyraził nadzieję, że obecna młodzież będzie w przyszłości kontynuowała wymianę międzynarodową. Podziękowania składali: dyrektor szkoły, Pani Pieczykolan-Gorazdowska - szkolny koordynator wymiany międzynarodowej po stronie polskiej, Karin Winkler – koordynator wymiany międzynarodowej po stronie niemieckiej. Spotkanie odbyło się w ciepłej i serdecznej atmosferze, która dobrze rokuje na przyszłość. W czwartek odbyła się wycieczka do Wrocławia. Wszyscy doceniali „przyjazne klimaty”, ale i łaskawość aury. Piękna pogoda dodała uroku wycieczkom i spotkaniom integracyjnym. W piątek rano goście z Kitzingen wyruszyli do domu. 25 maja 2012 roku dobiegł końca drugi cykl wymiany międzynarodowej.

Opiekunowie młodzieży niemieckiej: Karin Winkler, Joachim Teussen.
Opiekunowie młodzieży polskiej: Adrianna Pieczykolan-Gorazdowska, Katarzyna Żebrowska.

Kitzingen 060.jpeg
Młodzież z Kitzingen wraz z uczniami Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim oraz ich opiekunowie podczas wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej.