Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Uroczyste otwarcie boiska przy Szkole Podstawowej w Boleścinie

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Boleścinie zostało uroczyście otwarte. Wyrazy uznania należą się uczniom i pracownikom szkoły, rodzicom oraz lokalnej społeczności za zaangażowanie i wkład pracy jaki włożyli w przygotowania.

Uroczystość miała miejsce w słoneczne popołudnie 23 maja br. Rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i oficjalnego przywitania zaproszonych gości, wśród których byli: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Zastępca Burmistrza Jerzy Trela, Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz zaangażowany w działalność sportową wsi Jan Janusiewicz, Dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz, Dyrektor Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu Adam Waz, Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Zasieczny, dyrektorzy przedszkoli i szkół gminnych, wykonawca obiektu oraz właściciel Firmy Budmel Tadeusz Molus, Ksiądz Proboszcz Leszek Urban oraz grono pedagogiczne i Rada Rodziców.

Podniosłym punktem spotkania była uroczysta sportowa przysięga złożona przez uczniów w obecności Dyrektor Szkoły Bogumiły Szermer. Symbolicznego otwarcia boiska, poprzez przecięcie wstęgi, dokonali: Burmistrz Gminy Trzebnica, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Wykonawca obiektu, Dyrektor Szkoły Podstawowej, a także Przedstawicielka Rady Rodziców oraz reprezentant uczniów. Mimo, iż lekcje na boisku już się odbywają, to jednym z punktów uroczystości była wspólna modlitwa oraz poświęcenie nowego obiektu sportowego w sołectwie.

Następnie wszyscy goście oraz mieszkańcy obejrzeli niezwykle ciekawe przedstawienie zatytułowane „Sport dawniej i dziś”, przygotowane przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycielek: Anny Leszczyńskiej-Janik oraz Dominiki Kaczmarek. Występ przeniósł zebranych przez kolejne wieki od czasów starożytnej Grecji i organizowanych wówczas igrzysk do czasów współczesnych. Uczniowie przebrani symbolicznie oraz najlepsi sportowcy szkoły ubrani w przekazane placówce oświatowej nowe sportowe stroje, pokazali niezwykle bogaty program artystyczny przeplatany znanymi przebojami.

Po występie, głos zabrał Burmistrz Marek Długozima, który w krótkim wystąpieniu podkreślił, iż Gmina Trzebnica od lat realizuje konsekwentnie swoje działania wspierające sport na terenie nie tylko miasta, ale i całej gminy, co widać również podczas dzisiejszego dnia na tym boisku. Podkreślił: „Oddając do użytkowania ten nowy obiekt mam nadzieję, że będzie on prawdziwie służył integracji dzieci, młodzieży oraz całej lokalnej społeczności oraz dawał możliwości i szanse rozwoju ducha sportowego na tym obiekcie, a co z czasem zaowocuje licznymi sukcesami sportowymi, czego serdecznie życzę”. Szczególne podziękowania złożył na ręce Dyrektor Szkoły, wręczając breloczki sportowe dla uczniów, dziękując za postępy w rozwój szkoły w ostatnich latach. Serdeczne słowa uznania skierował również do Radnego Rady Miejskiej Jana Janusiewicza, dziękując za wieloletnie zaangażowanie w rozwój terenów wiejskich Gminy Trzebnica poprzez wspieranie takich inicjatyw jak np. budowa tego obiektu w Boleścinie. Nie zabrakło podziękowań pod adresem wykonawcy Tadeusza Molusa. Do tych wszystkich serdecznych słów dołączyła Dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz wraz z dyrektorami gminnych placówek oświatowych oraz wykonawca jak również przedstawicielka Rady Rodziców i jednocześnie nauczyciel szkoły.

Na zakończenie uroczystości burmistrz oddał symboliczny pierwszy strzał na bramkę, której bronił jeden z uczniów. Padł gol, nagrodzony brawami. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wniesienie okolicznościowego tortu upieczonego przez jednego z rodziców. Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a na boisku dzieci rozegrały mecz piłki nożnej.

Boleścin jest kolejną miejscowością Gminy Trzebnica, w której powstało wielofunkcyjne boisko dostępne dla dzieci i młodzieży. Koszt budowy wynosił 497 440,40 zł, z czego 200 000 pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a pozostała kwota z budżetu Gminy Trzebnica. Zapraszamy uczniów oraz lokalną społeczność Boleścina do bezpiecznego korzystania z nowego obiektu sportowego.

IMG_6207.jpeg
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boleścinie składali uroczystą przysięgę sportową przed Dyrektor Szkoły Bogumiłą Szermer.

IMG_6197.jpeg
Uroczyste przecięcie wstęgi, symbolicznie otwierające boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Boleścinie.

IMG_6210.jpeg
Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Boleścinie zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny zatytułowany „Sport dawniej i dziś”.

IMG_6217.jpeg
Znane i lubiane piosenki dotyczące sportu zostały zaśpiewane przez uczniów szkoły.

IMG_6222.jpeg
Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

IMG_6233.jpeg
Miłym i słodkim zakończeniem uroczystości było wniesienie i podzielenie pięknego tortu.

zajawka.jpeg
Imponujący wypiek przedstawia otwierane podczas uroczystości boisko wielofunkcyjne, ze szkołą w tle.

IMG_6185.jpeg
Podczas gdy zaproszeni gości udali się na poczęstunek, dzieci rozegrały mecz piłki nożnej.