• EN
  • DE

Z rodzinką dookoła świata

Do tej podróży rodzina Państwa Ociepków przygotowywała się przez ostatnie 5 lat. Teraz stoją u progu spełnienia swojego największego marzenia – wyprawy dookoła świata. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie lata wyrzeczeń, znakomita organizacja i wytrwałość. Ich niecodzienną inicjatywę wsparł także burmistrz Marek Długozima.

Pierwszy raz miałem okazję spotkać się z rodziną Państwa Ociepków w marcu. Wówczas zaprosiłem niezwykłą rodzinę do Urzędu Miejskiego, aby ich bliżej poznać i spytać o plan podróży. Już podczas tego spotkania byłem pod wrażeniem determinacji, a przede wszystkim pasji, jaką jest dla nich podróżowanie. Tym bardziej podziwiam to, że na wyprawę dookoła świata, która potrwa blisko rok czasu, zabierają swoje pociechy – czteroletniego Kacpra i siedmioletnią Oliwięmówił burmistrz Marek Długozima. – Chcąc wspomóc naszą lokalną rodzinę w ich niecodziennym przedsięwzięciu podarowaliśmy im śpiwory oraz wypożyczyliśmy kamerę, którą będą mogli dokumentować kolejne etapy swojej podróżydodał.

Jest wiele osób, które tak jak my marzą o podróży dookoła świata, z tą różnicą, że nasza rodzina postanowiła je spełnić powiedział Michał Ociepka i dodał:– Wymagało to od nas wielu wyrzeczeń i poświęcenia, ale z pomocą życzliwych ludzi, takich jak pan burmistrz Marek Długozima było nam łatwiej. Dziękujemy za miłe spotkania i okazane wsparcie. Zamierzamy godnie reprezentować Gminę Trzebnica na pięciu kontynentach, a o kolejnych etapach podróży na bieżąco będziemy informować.

Na zakończenie spotkania burmistrz życzył podróżnikom przede wszystkim bezpiecznej drogi, a także wyprawy pełnej niezapomnianych wrażeń i przygód oraz szczęśliwego powrotu do domu. Zapewnił też, że w dniu powrotu do kraju zostaną przywitani i odebrani z lotniska.

Relacje z podróży wraz ze zdjęciami i filmikami znajdą Państwo na stronie: rodzinkawpodrozy.pl oraz na profilu facebookowym. Na łamach Panoramy Trzebnickiej także będziemy informować o przebiegu wyprawy.

 

IMG_2061.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z rodziną państwa Ociepków: Michałem, Dominiką, Oliwią i Kacprem oraz sekretarzem Danielem Buczakiem, naczelnikiem wydziału promocji Jakubem Szurkawskim i Moniką Wilgą z wydziału promocji.

IMG_2017.jpegPodpisanie umowy na użyczenie kamery. Jak mówił Michał Ociepka, rodzina już nie może doczekać się wyjazdu.

IMG_2010.jpegPodróżnicy otrzymali z rąk burmistrza śpiwory puchowe oraz kamerę cyfrową, dzięki której uwiecznią najpiękniejsze momenty swojej wyprawy.