• EN
  • DE

Ułatwienia dla pieszych

Z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy odbyła się wizja lokalna z pracownikami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, która miała na celu ustalenie umiejscowienia dodatkowych przejść dla pieszych na ulicy H. Brodatego w Trzebnicy.

Od dawna zabiegałem o utworzenie przejść dla pieszych na ulicy H. Brodatego, które miałyby zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić drogę mieszkańcom, chcącym przedostać się na drugą stronę jezdni. Najbliższe bowiem przejście znajduje się dopiero przy ul. Milickiej w kierunku targowiskapowiedział burmistrz i dodał:Już podczas spotkań dotyczących powstania rond w Trzebnicy, które odbyłem z dyrektorem DSDiK Leszkiem Lochem, poruszałem ten temat. Tym bardziej cieszę się, że w trakcie wizji lokalnej udało nam się dojść do porozumienia i ustalić lokalizację przejść dla pieszych we wspomnianym miejscu. Dzięki temu, że otrzymaliśmy aprobatę na ich wykonanie, spacer do bazyliki czy centrum miasta będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy.

Sami mieszkańcy również są bardzo zadowoleni z takiego pomysłu. – Do tej pory, żeby przejść na drugą stronę ulicy musiałem wracać się aż do przejścia przy ul. Milickiej, co znacznie wydłużało moją drogę do bazyliki. W moim wieku każdy dodatkowy metr ma znaczenie, dlatego cieszę się na ten pomysł, bo z ulicy, przy której mieszkam, dostanę się wprost na ul. Jana Pawła II mówi pan Józef mieszkaniec ul. Piwnicznej.

Podczas wizji lokalnej, w której udział wzięły pracownice DSDiK Julianna Dopierała oraz Lilia Schmar, stwierdzono, że droga spełnia wymagane normy widoczności i pasy mogą być przez nią poprowadzone. Mające powstać przejście oraz ronda w miejscu świateł na ul. Ks. W. Bochenka oraz na skrzyżowaniu ul. Milickiej z ul. Roosevelta i wspomnianej ul. H. Brodatego zwiększą bezpieczeństwo oraz znacząco usprawnią ruch na terenie Trzebnicy. Dodatkowo powstanie chodnik prowadzący z ulicy Piwnicznej w kierunku   marketu DINO. 

SAM_2480.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z pracownikami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Julianną Dopierałą oraz Lilią Schmar wspólnie ustalają miejsca, gdzie pojawią się dwa nowe przejścia dla pieszych na ul. H. Brodatego.

fotka-pasy.jpeg            

brodatego-www.jpeg