#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Święto Polskiej Niezapominajki w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy

Święto Polskiej Niezapominajki obchodzone jest w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy od wielu lat. W tym roku miało jednak szczególne znaczenie, gdyż dodatkowo obchodziło pierwszą rocznicę nadania imienia Polskiej Niezapominajki.

Z tej okazji przedszkolaki przygotowały wiele atrakcji dla zgromadzonych gości.
15 maja na plac przy przedszkolu przybyło liczne grono. Wśród uczniów i ich rodziców pojawili się także zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Trzebnica - Marek Długozima, dyrektor Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych – Agnieszka Moździerz, Radna Rady Miejskiej - Przewodnicząca komisji ds. oświaty, kultury, sportu, turystyki, rekreacji, młodzieży i współpracy międzynarodowej - Krystyna Haładaj, Komendant Straży Miejskiej – Krzysztof Zasieczny, a także dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele instytucji działających na terenie gminy oraz emerytowani nauczyciele.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny. Jako pierwsi wystąpiły dzieci z grupy X, które zatańczyły „Taniec Motyli”. Przedszkolaki z grupy XII prowadziły spotkanie, recytowały wiersze i przypominali prawa dziecka. Przedstawiciele z grupy XIII zagrały akompaniament do utworu J. Straussa "Polka trisch-trasch". Dodatkowo na zakończenie dzieci z grup VIII i XI wykonały taniec "Polka lata z radiem".

Dyrektorzy i zaproszeni goście składali gratulacje i wręczali upominki z okazji Święta Polskiej Niezapominajki i rocznicy nadania imienia przedszkolu na ręce prowadzącej – wicedyrektor Elżbiety Nowak. Święto to było również podsumowaniem realizowanego przez przedszkole projektu o Januszu Korczaku, zwanego patronem dziecięcych marzeń, którego dzieci wspominały podczas wystąpień.

To jednak nie koniec wspólnej zabawy, gdyż po zakończeniu części oficjalnej zespół muzyczny "Marek i Jarek" poprowadził zabawę dla wszystkich przedszkolaków.
 
IMG_5907.jpeg
Przedszkolaki wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi licznie zebrali się przed przedszkolem, aby uczestniczyć w uroczystościach

IMG_5905.jpeg
Uczniowie w „Tańcu Motyli”

IMG_5917.jpeg
Recytacja wierszy w wykonaniu wychowanków z grupy XII

IMG_5924.jpeg
Taniec "Polka lata z radiem"

IMG_5954.jpeg
Gratulacje, życzenia pomyślności i dalszych sukcesów składał m.in. burmistrz Marek Długozima

IMG_5910.jpeg