Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Przedszkole i żłobek coraz bliżej

We wtorek, 6 kwietnia Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę nowego przedszkola i żłobka, obiektu sportowo-rekreacyjnego i centrum przesiadkowego - parkingu. Tym samym Trzebnica zrobiła kolejny krok w przyszłość i  rozpoczęła proces budowy oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

Przedszkole wraz ze żłobkiem na miarę rozwoju Gminy Trzebnica będzie mieściło pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe, a w bliskim sąsiedztwie budynku powstanie edukacyjny plac zabaw. Ale to nie wszystko, tuż obok wybudowany zostanie nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny, w którym znajdą się: cztery sale do squasha,  trzy sale do fitnessu oraz sale do spinningu gdzie zamontowana zostanie multimedialna ściana. Będzie także możliwość wykorzystania powstałej przestrzeni przy urządzaniu imprez okolicznościowych.  Warto dodać, że w niewielkiej odległości od wspomnianych obiektów zostanie wybudowane centrum przesiadkowe z 58 miejscami parkingowymi, które jednocześnie staną się dużym udogodnieniem dla rodziców przywożących i odbierających swoje dzieci z przedszkola i żłobka. Nowy parking wpisuje się w ideę "Parkuj i jedź", gdzie po zaparkowaniu swojego pojazdu będzie możliwa kontynuacja podróży za pomocą komunikacji miejskiej. Obiekty znajdą się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminnej Szkoły Muzycznej, tworząc tym samym nowoczesny kompleks edukacyjny, sportowy i rozrywkowy. W kolejnych latach dołączy do nich hala  sportowo-widowiskowa oraz tor pumptrack.

- Dynamiczny rozwój Trzebnicy jest nierozerwalnie związany ze wzrostem zainteresowania naszym miastem, a tym samym ze zwiększającą się wciąż liczbą osób zamieszkujących, w tym młodych małżeństw. Ten rozwój wymaga także przystosowania miasta i gminy do rosnących potrzeb i oczekiwań, które z każdą przeprowadzoną inwestycją stale się zwiększają. Mamy nowoczesne centrum rozrywki w postaci Gminnego Centrum Kultury wraz z Kinem Polonia 3D oraz Gminnym Parkiem Wodnym z powstającą strefą aktywności. O opiekę medyczną zadbaliśmy budując nowoczesne Gminne Centrum Medyczne Trzebnica ZDRÓJ. Posiadamy także sieć szkół na najwyższym poziomiepowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: Teraz do kompleksu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminnej szkoły Muzycznej dołączy nowoczesny żłobek wraz z przedszkolem, których powstanie obiecałem rodzicom.

Przedszkole wraz ze żłobkiem oraz obiekt sportowo rekreacyjny wybuduje firma BERGER BAU z Wrocławia. Budowa ma się zakończyć – odpowiednio - w grudniu 2017 r. i w kwietniu 2018 r., natomiast centrum przesiadkowe zrealizuje PUB „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich.

IMG_1362.jpegBurmistrz Marek Długozima podpisuje umowę na budowę nowego przedszkola wraz ze żłobkiem oraz obiektu sportowo-rekreacyjnego. Na zdj. od lewej - sekretarz Daniel Buczak, burmistrz Marek Długozima, przedstawiciele firmy BERGER BAU z prezesem zarządu Thomasem Lorkowskim na czele oraz Zbigniew Mroziński z wydziału TI.

IMG_1402.jpegPodpisanie umowy na parking, który liczyć będzie 58 miejsc. Na zdj. burmistrz Marek Długozima oraz Piotr Kluczyk właściciel firmy PUB „BRUKPOL wykonawca inwestycji.

wiz 3.jpegWizualizacja nowego przedszkola wraz ze żłobkiem.

plan zagospodarowania.jpeg