• EN
  • DE

Oświetlenie uliczne w Cerekwicy

W ramach postępującego rozwoju sołectw w Gminie Trzebnica, instalowane jest oświetlenie, które ma za zadanie poprawić warunki życia i bezpieczeństwo mieszkańców. Tym razem nowe lampy uliczne stanęły na osiedlu przy ul. Miodowej w Cerekwicy.

W ubiegłym roku wybudowaliśmy nowe chodniki na cmentarzu w Cerekwicy, a następnie – tak jak obiecałem – zamontowaliśmy lampy na drodze prowadzącej do niego. Dzięki tej inwestycji zwiększył się komfort i bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskichskomentował burmistrz Marek Długozima.Od niedawna oświetleniem drogi mogą cieszyć się także mieszkańcy ul. Miodowej. Nowe lampy to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności dodał.

To kolejna inwestycja w Cerekwicy. Wcześniej na ul. Parkowej położono nową nawierzchnię asfaltową, wyremontowana została także świetlica wiejska, powstał plac zabaw oraz zrewitalizowano park. W najbliższej przyszłości planowana jest budowa trzykilometrowej drogi łączącej Cerekwicę z Masłowem.

W ciągu ostatniego roku, oprócz wspomnianej Cerekwicy, nowe oświetlenie zostało zamontowane na drodze pomiędzy Masłowem i Ligotą, obok boiska w Ligocie, Ujeźdźcu Wielkim, Domanowicach, Droszowie, Blizocinie, Komorówku, Małuszynie. Obecnie prowadzone są prace związane z modernizacją oświetlenia w Brzeziu, a ich koszt to ponad 100 tys. zł. Łącznie na modernizację oświetlenia w sołectwach w 2016 roku Gmina Trzebnica wydała blisko 1 mln złotych.

 

podziekowania-cerekwica.jpeg


IMG_9689.jpeg
Nowe lampy przy ul. Miodowej w Cerekwicy.


IMG_9683.jpeg