• EN
  • DE

The World Games coraz bliżej

Już w lipcu Trzebnica jako jedno z czterech miast partnerskich Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 będzie gościć blisko 100 zawodników z krajów całego świata, którzy wezmą udział w biegu na orientację. W ramach promowania nadchodzącego wydarzenia we wszystkich gminnych placówkach oświatowych przekazywana jest oficjalna flaga igrzysk.

Podczas tegorocznego V Crossu Trzebnickiego burmistrz Marek Długozima otrzymał z rąk prezesa  Komitetu Organizacyjnego  The World Games 2017 Marcina Przychodnego symbol igrzysk, który następnie wręczył uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. Tym samym rozpoczęła się "wędrówka" flagi po gminnych placówkach edukacyjnych. Do tej pory gościła już w Szkole Podstawowej nr 3, w Gimnazjum nr 1 i Szkole Integracyjnej. 12 kwietnia flaga zostanie przekazana Szkole Podstawowej w Kuźniczysku. Swoją "podróż" zakończy w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, w którym pozostanie do otwarcia igrzysk.

The World Games to międzynarodowa impreza sportowa, która odbywa się zawsze rok po Igrzyskach Olimpijskich, a jej celem jest promowanie nieolimpijskich dyscyplin oraz wprowadzenie części z nich na kolejne Olimpiady. Wśród nich znajdą się m.in. bieg na orientację, karate, kręgle, bulle i wspinaczka sportowa. Tegoroczne zawody TWG 2017 rozpoczną się 20 lipca. Podczas 10 dni rywalizacji, ponad 3500 zawodników zmierzy się w 30 dyscyplinach sportowych we Wrocławiu i czterech miastach partnerskich, w tym w Trzebnicy. Na terenie Lasu Bukowego i w okolicach Stawów Trzebnickich zawodnicy zmierzą się na dystansie średnim (ok. 5-6 km) w biegu na orientację. Rywalizacja polega na pokonaniu wyznaczonego dystansu, w jak najkrótszym czasie, zaliczając po drodze wszystkie punkty kontrolne, mając do dyspozycji mapę i kompas. Dzięki temu, że biegacze zostaną wyposażeni w nadajniki GPS będzie możliwość śledzenia zawodów "na żywo" w specjalnie przygotowanej strefie kibica z telebimami, która znajdzie się na terenie Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ. Już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania uczestnikom biegu.

115.jpeg
Przekazanie oficjalnej flagi The World Games 2017 uczniom Szkoły Podstawowej nr 3.

IMG_20170331_130002.jpeg
Na zdjęciu dzieci ze Szkoły Integracyjnej.

IMG_0293.jpeg
Flaga gościła już m.in. w gimnazjum nr 1.

  • Stream online z The World Games 2017 w Trzebnicy

    TWG_1920x1080 TRZEBNICA.jpeg

    The World Games 2017 to największe sportowe wydarzenie roku. 26 lipca Las Bukowy oraz Park Zdrojowy w Trzebnicy staną się arenami zmagań najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W samym sercu miasta mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowego wydarzenia i poznać dyscyplinę, która zdobywa coraz więcej miłośników. Stream online z walki o medale w Trzebnicy będzie dostępny na na stronie: www.LIVEOrienteering.com.