• EN
  • DE
  • UA

Modernizacja Roku 2016

Trzebniczanie od dawna czekali na przychodnię zdrowia, która będzie obiektem na miarę XXI wieku. Dzięki determinacji i zaangażowaniu burmistrza Marka Długozimy w ubiegłym roku mieszkańcy zyskali nowoczesne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ. Budynek, który przeszedł gruntowny remont i znaczącą metamorfozę, został doceniony przez kapitułę konkursu „Modernizacja Roku 2016”.

Cieszę się, że po raz kolejny obiekt Gminy Trzebnica trafił do finału prestiżowego konkursu, którego zasadniczym celem jest wyłonienie i nagrodzenie inwestycji budowlanych wyróżniających się szczególnymi walorami m.in. nowoczesnością, wysoką jakością, funkcjonalnością i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Takie właśnie jest Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ, które otworzyło nowy rozdział opieki medycznej w naszej gminie. Jestem dumny, że nasze działania zostały dostrzeżone i docenione mówi burmistrz Marek Długozima.

Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ to obiekt, który zmienił się nie do poznania. Stary budynek przychodni zdrowia przeszedł intensywny remont i został rozbudowany o dodatkowe skrzydło, dzięki czemu powstały większe i bardziej przestronne wnętrza dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowej placówce znajdują się specjalistyczne gabinety wraz z nowoczesnym wyposażeniem, pomieszczenia rehabilitacyjne, a także specjalne poczekalnie dla najmłodszych. Oprócz tego zadbano o termomodernizację budynku oraz zamontowano energooszczędne panele słoneczne. Nowa przychodnia to wysokie standardy leczenia i szeroki zakres świadczonych usług, a pacjenci są przyjmowani w komfortowych warunkach. To jedna z największych inwestycji w Gminie Trzebnica.

W ubiegłym roku do konkursu zgłosiliśmy Gminne Centrum Kultury i Sportu, które również przeszło gruntowną przebudowę i modernizację, zdobywając dyplom „Modernizacji Roku 2015”. W tym roku to Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ otrzymało zasłużone wyróżnienie podkreśla burmistrz. – Warto przypomnieć, że w 2009 roku wygraliśmy w konkursie „Modernizacja Roku” za rewitalizację i remont płyty Rynku w Trzebnicy. W następnych latach doceniono także zmiany, jakie zaszły w Parku Solidarności, a w 2014 roku zdobyliśmy dyplom za modernizację obiektów obecnej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Muzycznej w Trzebnicydodaje.

Konkurs „Modernizacja Roku” odbywa się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, którzy wręczają nagrody resortowe wyróżniającym się obiektom.

20170330142513.jpegPamiątkowy dyplom.

11.jpegPO modernizacji / Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ

lot ptaka.jpegGminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ PRZED modernizacją.

10.jpegJak zaznaczył burmistrz Marek Długozima Gminne Centrum Medyczne to kolejny krok Gminy Trzebnica w przyszłość.