• EN
  • DE

Kontynuacja ważnego remontu drogi

Kolejny odcinek drogi z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego będzie niebawem wyremontowany. W poniedziałek 27 marca w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Trzebnicy odbyło się otwarcie ofert na przeprowadzenie prac drogowych odcinka z Trzebnicy do końca Szczytkowic, wynoszącego około 3,5 km. Wzdłuż trasy biec będzie chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

Do przetargu stanęło osiem firm. Najniższą ofertę przedstawiła firma Berger Bau Polska. Remont tej bardzo ważnej dla wszystkich mieszkańców drogi, współfinansuje Gmina Trzebnica, z kolei 50% pokrywane jest z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”(dawny program „schetynówek”).

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Powiat Trzebnicki w partnerstwie z Gminą Trzebnica wyremontował pierwszy odcinek drogi, z której codziennie korzystają tysiące mieszkańców naszej gminy, a który najpilniej wymagał remontu – tj. odcinek pomiędzy zjazdem na Komorówko, a zjazdem na Koczurki (1245 metrów). Z kolei w 2018 roku planowane jest pozyskanie dofinansowania remontu ostatniego odcinka omawianej drogi do Ujeźdźca Wielkiego. W otwarciu ofert uczestniczyli burmistrz Marek Długozima oraz starosta Waldemar Wysocki.

– To kolejna bardzo ważna inwestycja, która nie byłaby możliwa bez dobrej współpracy na linii Gmina Trzebnica – Starostwo Powiatowe. Właśnie z myślą o wspólnej realizacji przez powiat i gminę inwestycji drogowych, postanowiłem wystawić własną listę kandydatów do Rady Powiatu Trzebnickiego i wypełnić obietnicę wyborczą – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Przypomnę, że realizacja tej bardzo ważnej inwestycji była zagrożona, ponieważ opozycyjni radni powiatu Robert Adach i Adam Gubernat, wybrani głosami mieszkańców Gminy Trzebnica, nie zagłosowali za wspomnianą drogą. Co więcej zagłosowali za przekazaniem tych środków z budżetu powiatu w kwocie 1 400 000 zł na rzecz Gminy Prusice. Na szczęście Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu stwierdziła, że działali niezgodnie z prawem i odrzuciła wprowadzone przez nich poprawki. Wspólnie ze starostą Waldemarem Wysockim oraz Zarządem Powiatu: wicestarostą Jerzym Trelą, Danielem Buczakiem i Sławomirem Błażewskim staramy się prowadzić politykę zrównoważonego rozwoju, realizując najważniejsze inwestycje, które mają wpływ na poprawę życia wszystkich mieszkańców Powiatu Trzebnickiego.

Niebawem zostanie podpisana umowa na wykonanie zadania. Droga ma być oddana do użytku do końca września 2017 r.

IMG_1191.jpegSwoje oferty na budowę odcinka Trzebnica - Szczytkowice przedstawiło osiem firm.

IMG_1209.jpegNa zdjęciu komisja przetargowa oraz burmistrz Marek Długozima, starosta Waldemar Wysocki, sekretarz Gminy Trzebnica i członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego Daniel Buczak oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Trzebnicy Paweł Kaźmierczak.

sciezki1.jpegRemont 3,5 kilometrowego odcinka drogi wraz z budową ścieżki rowerowej i chodnika zakończy się we wrześniu bieżącego roku.