• EN
  • DE

Wyjątkowy Jubileusz

23 marca wyjątkowy jubileusz 100 lat życia obchodziła Pani Władysława Majcher z Księginic. Szanownej Jubilatce w tym wyjątkowym dniu burmistrz Marek Długozima osobiście złożył życzenia i wręczył kwiaty oraz list gratulacyjny.

     - W tym szczególnym dniu, setnych urodzin, pragnę złożyć Pani serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, pogody ducha i bezgranicznej miłości najbliższych oraz gratulacje za wytrwałość, siłę charakteru i optymizmpowiedział burmistrz Marek Długozima wręczając bukiet kwiatów i list gratulacyjny. - Jest pani dla młodego pokolenia wspaniałą skarbnicą wiedzy, wielu cennych doświadczeń i wartościowych wskazówekdodał burmistrz.

     Pani Władysława urodziła się w Chrapkowie (byłe woj. Kieleckie, obecnie Świętokrzyskie). Jest mamą ośmiorga dzieci, babcią jedenaściorga wnucząt i dwanaściorga prawnucząt. W 1948 roku wraz z mężem Franciszkiem i trójką dzieci przeprowadziła się do Kopaszyna koło Prusic. – Były to bardzo trudne powojenne czasy. Prowadziliśmy z mężem 16-hektarowe gospodarstwo rolne. Pracowaliśmy ciężko, by zapewnić dzieciom godziwe warunki do życia i nauki. Tutaj również przyszło na świat pięcioro naszych dzieci wspomina pani Władysława.

     W 1972 roku Państwo Majcherowie kupili gospodarstwo w Księginicach, które po śmierci męża pani Władysława prowadziła sama. Mimo przeciwności wykształciła i wychowała dzieci na dobrych ludzi, wpajając im żelazną zasadę, że ciężką pracą i wiarą, człowiek może osiągnąć wszystko.

     Po przekazaniu 1993 roku gospodarstwa najmłodszemu synowi, nie przestała być aktywna; dopiero od czterech lat jeździ na wózku inwalidzkim i potrzebuje pomocy dzieci w codziennym funkcjonowaniu. – Dzieci troszczą się o mnie tak jak ja troszczyłam się kiedyś o nie. Jestem otoczona miłością i szacunkiemmówi Jubilatka.

     Pomimo 100 lat pani Władysława cieszy się doskonałą pamięcią, interesuje się polityką i wszystkim, co dzieje się dookoła. - Człowiek powinien pracować fizycznie – być cały czas w ruchu, żyć zgodnie z zasadami moralności, zdrowo się odżywiać, wierzyć w Boga i gorliwie się modlić, otaczać się dobrymi ludźmi i stronić od używek – oto recepta na długie życie według pani Władysławy.

     Swoje listy gratulacyjne dla Pani Władysławy przesłali również Prezes Rady Ministrów Beata Szydło i Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

     – Wraz z rodziną pragnę gorąco podziękować Panu burmistrzowi Markowi Długozimie, na którego głosowałam, Panu Józefowi Mnichowi – kierownikowi trzebnickiej filii KRUS, sołtys Księginic Barbarze Ciepluch, przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzinie, wszystkim sąsiadkom i znajomym za obecność i uczestnictwo podczas mojego jubileuszupowiedziała na zakończenie Pani Władysława.

10.jpegPamiątkowe zdjęcie rodziny jubilatki i zaproszonych gości w tym burmistrza Marka Długozimy, sekretarza Daniela Buczaka i sołtys Księginic, radna Rady Miejskiej Barbara Ciepluch.

11.jpegBurmistrza Marek Długozima pogratulował pięknego jubileuszu pani Władysławie Majcher i odczytał listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło i Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

16.jpeg 15.jpeg 14.jpeg

Listy gratulacyjne od Burmistrza Marka Długozimy,  Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło i Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.