• EN
  • DE

Gmina Trzebnica wspiera rodziny!

 „Gmina wspierająca rodzinę” to tytuł Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, w którym Gmina Trzebnica zdobyła certyfikat potwierdzający przyjazną działalność na rzecz rodzin.

Celem konkursu było promowanie działań przyjaznych mieszkańcom, realizowanych przez gminy, które przyjęły na siebie zadania oceniane przez jury punktowo. Zadania dotyczyły m.in.: działań mających na celu integrację rodzin, prowadzenie zajęć zmierzających do aktywizacji seniorów i ich integracji ze społecznością lokalną, prowadzenia warsztatów dla rodziców spodziewających się dziecka, zachęcania do aktywnego spędzania wolnego czasu dzieci i młodzież, podejmowania działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także przeprowadzenia konkursu pod takim samym tytułem, w którym mieszkańcy mieli złożyć propozycje rozwiązań, które sprawią, że gmina będzie jeszcze bardziej przyjazna rodzinie.

Warto przypomnieć, że w konkursie zostały wyróżnione trzy pomysły autorstwa: Magdaleny Różańskiej, Aleksandry Białek-Błędowskiej oraz Eweliny Mieli. Dzięki temu przy Urzędzie Miejskim powstanie parking dla rodzin z dzieckiem, zniżki do Kina Polonia 3D i Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-ZDRÓJ dla rodzin z jednym bądź dwójką dzieci oraz Klub Matki i Malucha.

- Jestem bardzo zadowolony, że otrzymaliśmy kolejne wyróżnienie w sferze wsparcia rodziny zdobywając maksymalną ilość punktów za powierzone zadania. Wysoko cenię sobie działania prorodzinne i kieruję się słowami Jana Pawła II, że ”Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę. Jest zatem rzeczą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny”powiedział burmistrz Marek Długozima. - W 2014 roku Gmina Trzebnica zajęła II miejsce i zdobyła nagrodę w wysokości 150 tys. zł w Konkursie „Dolny Śląsk przyjazny Rodzinie”. Tym razem otrzymaliśmy certyfikat, który potwierdza, że liczne inwestycje, w tym budowa szkół, przedszkoli, świetlic czy placów zabaw, skierowane są w stronę rodzindodał burmistrz.

Konkurs „Gmina wspierająca rodzinę” to bezpłatny konkurs o zasięgu ogólnopolskim, w którym Kapituła Konkursu doceniła nie tylko organizację różnorodnych  imprez, ale przede wszystkim liczne inwestycje realizowane w Gminie Trzebnica, z których korzystają rodziny. Mowa tu m.in. o budowie przedszkola i żłobka wraz z placem zabaw oraz hali sportowo-widowiskowej, z której będą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Nowe przedszkole i żłobek będzie doskonałym rozwiązaniem dla rodzin, które zechcą posłać swoje pociechy do tych placówek. Powstanie także budynek z czterema kortami do squasha oraz salą do spinningu tworząc kompleks sportowo-rozrywkowy służący całym rodzinom.

 

20170330133854-page-001.jpeg