• EN
  • DE

Rewitalizacja Parku Miejskiego

Na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie z Bartoszem Żmudą z CREOPROJECT wraz z zespołem, który zaprezentował efekty pracy projektowej dotyczące rewitalizacji Parku Miejskiego przy Sądzie Rejonowym w Trzebnicy.

 

Zrewitalizowany Park Miejski ma być przestrzenią, gdzie każdy z odwiedzających go mieszkańców odnajdzie ciszę i spokój, które pozwolą na relaks wśród zieleni. Projekt zakłada, że nowy wygląd miejsca bazować będzie na obecnie wytyczonych ścieżkach. Przebudowie ulegnie wejście do Parku Miejskiego. W tym miejscu pojawi się m.in. nowa fontanna typu DRY PLAZA (bez lustra wody tzw. z ziemi). Dzięki zamontowanym w niej dyszach LED stanie się ona atrakcją letnich wieczorów, kiedy to zabłyśnie wielobarwnymi strumieniami wody. Ponadto zostaną wyremontowane ścieżki, pojawią się także nowe spójne elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Wybrane drzewa zyskają iluminację świetlną, która w połączeniu z nowoczesnymi parkowymi lampami LED nada niezwykłego klimatu wieczornym spacerom. W parku znajdzie się również plac zabaw dla dzieci, stworzony ze współgrających z całością drewnianych elementów.

- Wiem, jak ważne są takie miejsca wyciszenia w dzisiejszym świecie, stąd moja wcześniejsza decyzja o rewitalizacji Parku Solidarności czy terenów rekreacyjnych Stawów Trzebnickich i Lasu Bukowego. Warty uwagi jest również park przed Gminną Szkołą Muzyczną, gdzie już od ubiegłego lata można relaksować się przy dźwiękach muzyki płynącej z zamontowanych na jego terenie głośników powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał:Park Miejski będzie kolejnym centrum relaksu, który zyska nowy blask i stanie się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców naszej gminy. 

Zgodnie z ustaleniami burmistrza Marka Długozimy i Pani prezes Sądu Rejonowego w Trzebnicy Jadwigi Zawadzkiej przy okazji rewitalizacji parku, powiększony zostanie również parking znajdujący się przed Sądem Rejonowym. Rewitalizacja Parku Miejskiego rozpocznie się jeszcze w tym roku.

 

IMG_0468.jpeg
Na zdjęciu burmistrz Marka Długozimy, Bartosz Żmuda z CREOPROJECT wraz z zespołem oraz Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

IMG_0473.jpeg

Wizualizacje:

WIZ01b.jpeg
Wejście do Parku Miejskiego.

WIZ05a.jpeg

WIZ04.jpeg