• EN
  • DE
  • UA

Trzebniczanie dla Aleppo

W poniedziałek, w Wielkim Tygodniu, 10 kwietnia o godz. 17.00 w Kinie Polonia zostanie wyświetlony film "Pasja" w reż. Mela Gibsona. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na odbudowę szpitala w Aleppo. Do włączenia się w akcję serdecznie zaprasza Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica.


Pokaz filmu rozpocznie się prelekcją ks. Rafała Cyfki z Pomocy Kościołowi w Potrzebie, który ostatnio wizytował Aleppo. Po niej wyświetlony zostanie film o ostatnich 12 godzinach z życia Jezusa z Nazaretu. "Pasja" to jedna z najgłośniejszych produkcji ostatniej dekady, bijąca rekordy frekwencji w kinach.


W akcję poza Trzebnicą włączyło się jeszcze 13 innych miast Dolnego Śląska. Całkowity dochód każdego seansu specjalnego zostanie przekazany na pomoc medyczną dla Syryjczyków dotkniętych wojną. W Trzebnicy organizatorami są Gmina Trzebnica, Redakcja „Gościa Wrocławskiego” wraz z Fundacją "Vide et Crede". "Dar dla Aleppo" to akcja zainicjowana przez abp. Józefa Kupnego. Środki zostaną wykorzystane na remont oddziału szpitala św. Ludwika w Aleppo i wyposażenia go w sprzęt medyczny.

 

plakat_pomoc_dla_Aleppo_www.jpeg