Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Budżet Obywatelski Gminy Trzebnica 2017

Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt zaprezentować wyniki tegorocznego Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego, którego głównym celem, po raz kolejny, było oddanie w Państwa ręce decyzji o realizacji oczekiwanych inwestycji. W IV edycji zgłoszono 11 projektów, każdy z nich został pozytywnie zweryfikowany. Głosowanie mieszkańców trwało od 4 do 26 maja i po raz drugi odbywało się zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Łącznie oddano 2265 głosów, w tym 2056 ważnych i 209 głosów nieważnych.

Państwa decyzją do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica na 2017 rok wybrany został projekt nr 3 pod nazwą: "Modernizacja boiska sportowego w Domanowicach", na który swój ważny głos oddało 1152 mieszkańców gminy.

Gratuluję sukcesu panu sołtysowi Zenobiuszowi Modliborskiemu oraz wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania głosów na rzecz zwycięskiego projektu. Powołany przeze mnie Budżet Obywatelski jest szansą, by takie oddolne inicjatywy mieszkańców zostały zauważone. Ta forma konsultacji społecznych przyniosła nam realizację wielu potrzebnych, ciekawych i oczekiwanych inwestycji, czego dobrym przykładem jest strefa aktywności "Junior Senior" w Małuszynie, czy wcześniejszy projekt związany z poprawą infrastruktury w Komorowie. W pierwszej edycji powstały także: nowy plac zabaw u zbiegu ulic: Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej oraz pomnik upamiętniający kolej wąskotorową przy ul. Wrocławskiej.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w ciągu tych czterech lat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego swój głos oddało ponad 20 tys. mieszkańców, a pod głosowanie poddane zostały 63 projekty. I choć wygrać w danej edycji może jeden projekt, to już same pomysły zgłaszane przez mieszkańców pokazują mi, w jakim kierunku mieszkańcy chcą rozwijać naszą gminę. To właśnie Trzebnicki Budżet Obywatelski zwrócił moją uwagę na potrzebę powstania m.in. jedynego w powiecie trzebnickim parku dla psów, czy zakup wozu bojowego dla OSP Skoroszów.

Z niecierpliwością czekam na V edycję i kolejne liczne pomysły związane z rozwojem naszej małej ojczyzny.  

 

podpis.png

 

 

 

003.jpeg

 

Zenobiusz Modliborski:Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się nam osiągnąć ten sukces. Do końca nie byłem pewny wyniku, ale widząc wielkie zaangażowanie mieszkańców wiedziałem, że może nam się udać. Dlatego w tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa oraz inicjatorowi Budżetu Obywatelskiego burmistrzowi Markowi Długozimie, bez którego pomysłu nie byłoby tej i wielu innych inwestycji. Dzięki wygranej możliwe będzie dokończenie modernizacji naszego boiska sportowego, którą rozpoczęliśmy własnymi siłami. Powstaną trybuny, zakupimy szatnie dla zawodników, a całość terenu zostanie ogrodzona.  

 

Rozkład głosów na poszczególne projekty:

www_Wyniki.jpeg

 


PDFZarządzenie Burmistrza Gminy Trzebnica oraz regulamin Budżetu Obywatelskiego 2017 (518,06KB)

PDFFormularz zgłoszeniowy - załącznik nr 1 do regulaminu (654,38KB)

PDFKarta do głosowania - załącznik nr 2 do regulaminu - kliknij i pobierz (999,48KB)

PDFObwieszczenie o weryfikacji zgłoszeń (3,75MB)

PDFWyniki Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego 2017 (4,94MB)