• EN
  • DE

Bezpieczna droga do szkoły

Powstało połączenie drogowe pomiędzy ul. S. Piaskowskiego i ul. M. Konopnickiej. Poprawi ono bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3, a także znacząco skróci drogę do szkoły.

O inwestycję wnioskował Radny Rady Miejskiej w Trzebnicy Dariusz Bocian, będący jednocześnie nauczycielem matematyki w Szkole Podstawowej nr 3. – Uznałem to, za bardzo dobry pomysł. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, w tym rodzin i samych dzieci podróżujących do szkoły. Chcę, żeby ich droga była możliwie najbezpieczniejszapowiedział burmistrz Marek Długozima.

Również mieszkańcy cieszą się z powstającej inwestycji. – Ten skrót, który teraz został utwardzony, funkcjonował już wcześniej, ale była to zwykła wyjeżdżona przez nas droga. Nie zawsze nadawała się ona do przejścia czy przejechania. Teraz dzięki interwencji burmistrza zyskujemy dobrą alternatywę na skrócenie porannej drogi do szkoły –- mówi jedna z mam zamieszkujących przy ul. S. Piaskowskiego.

Prace przeprowadzi trzebnickie przedsiębiorstwo „Brukarstwo Marek Krzak”.

SAM_2308.jpegPostęp prac budowy odcinka łączącego ul. M. Konopnickiej i ul.S. Piaskowskiego sprawdzał burmistrz Marek Długozima.

SAM_2312.jpegNowa droga zwiększy bezpieczeństwo i komfort dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3.