• EN
  • DE

Dworzec kolejowy pięknieje

Trwa proces zagospodarowywania terenu przed dworcem kolejowym w Trzebnicy. Powstały nowe miejsca parkingowe, odremontowano peron, a już niebawem powstanie tu nowy dworzec autobusowy oraz centrum przesiadkowe.

Obecnie trwają roboty związane z budową chodnika przy ul. Kolejowej, który w znaczący sposób ułatwi dotarcie do stacji matkom z dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym. Przypomnijmy, że burmistrz Marek Długozima pozyskał dofinansowanie projektu „Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica" w wysokości 7,5 miliona złotych. W ramach tego projektu przy stacji kolejowej powstanie 36 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych, wiata przystankowa wraz z elementami małej architektury (stojaki na 20 rowerów, kosze na śmieci, ławki).

- Wraz z budową dworca autobusowego teren ten stanie się centrum komunikacyjnym na miarę rozwoju Trzebnicy. Każdy z mieszkańców będzie mógł tu pozostawić rower czy też samochód, by kontynuować podróż wybranym przez siebie środkiem transportu powiedział burmistrz.

Z przeprowadzonych inwestycji zadowoleni są również mieszkańcy. – Teren wokół dworca zmienia się z dnia na dzień, szczególnie podobają mi się nowe chodniki z kostki. Wcześniej osobom straszym, takim jak ja, ciężko było się dostać na peron, teraz jest znacznie łatwiej. Wysiadając z komunikacji gminnej, idę po gładkim chodniku wprost do peronu – mówi zadowolona mieszkanka.