• EN
  • DE

Nowy wóz strażacki dla OSP Skoroszów

14 marca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoroszowie. Koszt zakupu wyniósł 1 mln zł. Sprzęt dostarczy firma MOTO-TRUCK Leszka Chmiela z Kielc.

Nowy wóz strażacki na podwoziu MAN TGM będzie wyposażony m.in. w silnik EURO 6 o mocy 250 kw, napęd 4x4, zbiornik wodny o pojemności 4000 dm3 oraz działko wodne. Kabina pomieści sześciu strażaków.

- Na terenie Gminy Trzebnica znajduje się 8 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej: w Ujeźdźcu Wielkim, Skoroszowie, Cerekwicy, Domanowicach, Brzykowie, Biedaszkowie Wielkim, Szczytkowicach i Marcinowie. Bezpieczeństwo mieszkańców stawiam zawsze na pierwszym miejscu, dlatego regularnie inwestuję w rozwój infrastruktury i nowy sprzęt dla tych jednostek, w tym zakup wozu bojowego. Dzięki niemu strażacy ochotnicy będą mogli sprawnie interweniować, będąc często pierwszą jednostką na miejscu zdarzeniapowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: -  W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim strażakom z OSP za codzienny trud niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękuję również za bardzo dobrą współpracę oraz za to, że zawsze mogę liczyć na waszą pomoc na różnych polach działania - zakończył.  

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jedną z najważniejszych inwestycji związanych z rozwojem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Trzebnica było wybudowanie nowej remizy w Marcinowie oraz zakup wozu bojowego.

11.jpegBurmistrz Marek Długozima podpisał umowę na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoroszowie. Na zdjęciu z Leszkiem Chmielem właścicielem firmy MOTO-TRUCK, która dostarczy sprzęt. W podpisaniu umowy udział wzięli również Monika Białas z wydziału TI, Komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej Kazimierz Grabowski oraz prezes OSP Skoroszów Ryszard Ziemba.

13.jpegNowy wóz strażacki na podwoziu MAN TGM będzie wyposażony m.in. w silnik EURO 6 o mocy 250 kw, napęd 4x4, zbiornik wodny o pojemności 4000 dm3 oraz działko wodne. Kabina pomieści sześciu strażaków.

14.jpegJedną z najważniejszych inwestycji związanych z rozwojem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Trzebnica było wybudowanie nowej remizy w Marcinowie oraz zakup wozu bojowego.