• EN
 • DE

Nowe przedszkole i żłobek coraz bliżej

W poniedziałek, 13 marca w Urzędzie Miejskim uczestniczyłem w otwarciu ofert na realizację zadania „Budowa przedszkola ze żłobkiem wraz z placem zabaw, obiektu sportowo-rekreacyjnego i centrum przesiadkowego w Trzebnicy”. Do przetargu stanęły cztery przedsiębiorstwa. Obecnie trwa procedura weryfikacji złożonych dokumentów. Jest to kolejny istotny etap w realizacji tej ważnej i potrzebnej inwestycji – powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Projekt nowej inwestycji zakłada, że w jednym budynku znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe. Obok tego centrum edukacji powstanie także nowoczesna hala widowiskowo-sportowa oraz budynek z czterema kortami do squasha oraz salą do spinningu. Obiekty będą się mieściły w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminnej Szkoły Muzycznej, tworząc nowoczesny kompleks edukacyjny, sportowy i rozrywkowy.

Według projektu nowe przedszkole oraz żłobek to dwukondygnacyjny budynek, który na dole pomieści odziały żłobkowe, natomiast u góry przestrzeń zajmą przedszkolaki. Dla wygodny najmłodszych, na zewnątrz znajdzie się bogato wyposażony plac zabaw wraz boiskiem i sceną do występów, a także specjalnie wydzielone miejsce dla dzieci ze żłobka. Całość będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pobliżu placówek planowana jest również budowa dużego parkingu od strony ul. Oleśnickiej.

IMG_9516.jpegOtwarcie ofert na realizację zadania „Budowa przedszkola ze żłobkiem wraz z placem zabaw, obiektu sportowo-rekreacyjnego i centrum przesiadkowego w Trzebnicy”.

IMG_9515.jpegNa zdjęciu od lewej: Monika Białas, Burmistrz Marek Długozima, Zbigniew Mroziński, Zbigniew Zarzeczny, Jerzy Chomkowicz, Paweł Jędrzejewski, Stanisław Koszałko - pracownicy Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

20170313135004_01.jpeg

wiz 3.jpegWizualizacja budynku żłobka wraz z przedszkolem.

plan zagospodarowania.jpeg


Zobacz także:

 

 • Nowy żłobek i przedszkole

  wiz 3.jpeg

  Niebawem rozpocznie się budowa nowego kompleksu edukacyjnego dla najmłodszych mieszkańców Trzebnicy. Gotowy projekt zakłada, że znajdzie się w nim pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe. Obiekt będzie się mieścił w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2
  i Gminnej Szkoły Muzycznej. – Będzie to spełnienie kolejnej obietnicy, jaką złożyłem dzieciom i ich rodzicom – powiedział burmistrz Marek Długozima.

 • Umowa na wykonanie projektu Żłobka i Przedszkola podpisana

  1jedynka.jpeg

  W poniedziałek 1 lutego Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej żłobka i przedszkola, które będą się mieścić  w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej, poszerzając tym samym kompleks edukacyjny o placówkę w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz cztery oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci. Nowa placówka będzie wyposażona w edukacyjny plac zabaw. Powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe. Projekt wykona firma PPUH VITARO.

 • Przedszkole i żłobek na miarę rozwoju Gminy Trzebnica

  IMG_7301.jpeg

  Rosnąca atrakcyjność naszej Gminy jest także nierozerwalnie związana z rozwojem mieszkalnictwa, a co za tym idzie zwiększonym przyrostem naturalny, to z kolei wiąże się z potrzebą nowych miejsc przedszkolnych i żłobkowych.  W odpowiedzi na te potrzeby mieszkańców – burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o budowie nowego przedszkola i żłobka w bliskim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej, poszerzając tym samym kompleks edukacyjny o placówkę w której według wstępnych ustaleń znajdzie się pięć oddziałów przedszkolnych z miejscem dla 125 dzieci oraz cztery oddziały żłobkowe, które przyjmą 80 dzieci. Nowa placówka będzie wyposażona w edukacyjny plac zabaw. Powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe, a wszystko to w bezpiecznej lokalizacji korzystającej z bliskości ciszy i spokoju Stawów Trzebnickich.  W tej sprawie w piątek 30 października w Urzędzie Miejskim odbyła się narada z projektantem oraz wizja lokalna w planowanym miejscu inwestycji.