• EN
  • DE

Podziękowanie za wsparcie

1 marca gimnazjaliści z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy, pod opieką pani Moniki Komisarczyk, przybyli do Urzędu Miejskiego na spotkanie z burmistrzem Markiem Długozimą, aby podziękować za dofinansowanie autorskiego minipodręcznika obsługi komputera dla seniorów. Publikacja powstała w ramach ogólnopolskiego projektu „Zauważeni”.

We wrześniu 2016 roku uczniowie klasy 2CG i 3 DG włączyli się w kampanię społeczną „Zauważeni”, której głównym celem jest zapoznanie młodzieży z sytuacją osób starszych, budowanie dialogu międzypokoleniowego oraz podjęcie działań zwiększających aktywność seniorów w obszarze społecznym i obywatelskim.

Na podstawie rozmów gimnazjalistów z osobami w wieku 60+ uczniowie doszli do wniosku, że jednym z problemów, który utrudnia codzienne funkcjonowanie osobom starszym jest wykluczenie ze środowiska wirtualnego. To przyczyniło się do powstania poradnika dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z komputerem. Opracowaniem instrukcji zajęła się uczennica Zofia Stryjska z klasy 3DG, która o pomoc poprosiła swoją babcię.

Burmistrz Marek Długozima od początku wspiera inicjatywę młodzieży. – Cieszę się, że młodzi ludzi tak chętnie podejmują działania na rzecz osób starszychpodkreśla burmistrz.Uważam, że takie projekty należy wspierać, dlatego postanowiłem sfinansować wydruk, stworzonych przez gimnazjalistów, minipodręczników obsługi komputera. Edukacja cyfrowa jest bardzo ważna w obecnych czasach, a dzięki takim poradnikom osoby starsze zdobędą podstawowe umiejętności informatyczne, a te zaś ułatwią im funkcjonowanie w życiu codziennym. Gratuluję uczniom i koordynatorce projektu Monice Komisarczyk pomysłu, zaangażowania i determinacjidodał.

Akcja „Zauważeni” to ogólnopolska kampania społeczna programu UWAGA! TVN oraz Fundacji Zaczyn. Działania szkoły można obserwować na profilu kampanii www.zauwazeni.tvn.pl/school/profile

IMG_9031.jpegNa zdjęciu Burmistrz Marek Długozima, Naczelnik Wydziały Promocji Jakub Szurkawski wraz z koordynatorką projektu Moniką Komisarczyk i jego uczestnikami.

20170301150504.jpeg