• EN
  • DE

W rok dookoła świata

Pod koniec kwietnia 2017 roku rodzina z naszego regionu, państwo Ociepka: tato Michał, mama Dominika i dwoje dzieci: Oliwia i Kacper rozpoczną wielką przygodę życia. Po wielu latach przygotowań, wyzwań i wyrzeczeń wyruszają w podróż dookoła świata. Chcąc poznać bliżej tych niezwykłych podróżników, burmistrz Marek Długozima zaprosił ich na spotkanie do Urzędu Miejskiego.

 

Inspirująca rozmowa pokazała mi ich odwagę i pasję do podróżowania, którą dzielą ze swoimi dziećmi. W ciągu roku państwo Ociepka chcą odwiedzić pięć kontynentów: Europę, Amerykę Północną i Południową, Australię i Azję. Postanowiłem wesprzeć to niecodzienne przedsięwzięcie. Ponadto dzielna "Rodzinka w podróży" otrzymała ode mnie kilka drobnych upominków, w tym flagę naszej Gminy, która będzie im towarzyszyć w tej niezwykłej wyprawie powiedział burmistrz Marek Długozima.

IMG_8514.jpeg
W spotkaniu uczestniczył także naczelnik wydziału promocji Jakub Szurkawski oraz sekretarz Daniel Buczak.

 

Podczas podróży będą uczyli swoją siedmioletnią córkę Oliwię, aby po powrocie mogła kontynuować naukę w dawnej klasie. Kacper – czterolatek, nie będzie miał takich obowiązków. Swoją pracę zostawiają na rok, by później wrócić do niej z odświeżonymi umysłami i pomysłami na dalszą przyszłość. Mama Dominika, jako fizjoterapeuta dziecięcy pracuje na co dzień w Gminnym Centrum Medycznym TRZEBNICA-ZDRÓJ, podczas podróży będzie pomagać w rehabilitacji potrzebujących dzieci. Zamierza wymieniać swoje doświadczenia z innymi fizjoterapeutami w różnych częściach świata. Do tej pory potwierdzono już wizyty w klinikach w San Francisco, Vancouver, Limie i Bogocie – reszta jest w trakcie realizacji.

Wiele osób marzy o podróży dookoła świata, my postanowiliśmy to marzenie spełnić – mówi tata Michał Ociepka. – Taka podróż wymaga wiele odwagi i jeszcze więcej wyrzeczeń. Trzeba spełnić wiele formalności oraz być bardzo wytrwałym w dążeniu do celu dodaje.

16710646_1350295178378762_600132276_o.jpeg

 

Michał i Dominika  razem z dziećmi odwiedzili już między innymi Japonię, Kostarykę, Panamę, Gruzję, Armenię, czy nawet Górski Karbach. Podczas swojej wyprawy jako "Rodzinka w podróży" zamierzają dzielić się swoimi obserwacjami i wrażeniami na swoim blogu rodzinkawpodrozy.pl opisując i nagrywając ciekawostki z wyprawy życia. Postaramy się również na bieżąco informować Państwa o kolejnych etapach ich podróżowania na łamach Panoramy Trzebnickiej.

IMG_8530.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania.