Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Mamy już ponad 140 stypendystów

Bardzo dobre wyniki w nauce oraz szkolne i pozaszkolne przedsięwzięcia 12 uczniów z terenu Gminy Trzebnica, zostały zauważone i docenione. 2 marca w Gminnym Centrum Kultury odebrali Oni stypendia z rąk burmistrza Marka Długozimy i sekretarza Daniela Buczaka.

Z inicjatywy burmistrza od 11 lat w Gminie Trzebnica funkcjonuje program stypendialny, dzięki któremu uzdolnieni uczniowie otrzymują pomoc finansową, pozwalającą rozwijać ich pasje i zainteresowania. Dotychczas przyznano 129 stypendiów im. Jana Pawła II oraz Burmistrza Gminy Trzebnica o łącznej wartości ponad 115 000 złotych. Tym razem do grona wyróżnionych do tej pory uczniów, dołączyło kolejnych pięciu stypendystów im. Jana Pawła II i siedmiu stypendystów Burmistrza Gminy Trzebnica.

- Kiedy 11 lat temu podjąłem decyzję o tym, by uczniów z terenu Gminy Trzebnica, za bardzo dobre wyniki w nauce i godne reprezentowanie naszej gminy na konkursach i zawodach sportowych, wesprzeć finansowo przyznając stypendium, nie przypuszczałem, że będzie ich tak dużo. Cieszy mnie ogromnie, że do zaszczytnego grona ponad 100 wyróżnionych, dołącza dzisiaj kolejnych 12. Przyznam, że z wielką dumą i satysfakcją wręczam stypendia im. Jana Pawła II i Burmistrza Gminy Trzebnicamówił podczas uroczystości Burmistrz Marek Długozima - Gmina to nie tylko budynki, drogi i szkoły, w które wiele się inwestuje. To instytucja, której zależy także na tym, by inwestować w te niezwykle zdolne dzieci, zapewniając im wsparcie finansowe potrzebne do rozwijania ich pasji i zainteresowań. Gratuluję Wam drodzy stypendyści Waszych osiągnięć, a rodzicom życzę jeszcze wielu momentów takich jak ten, w których duma z osiągnięć Waszych dzieci będzie rozpierała Wam serca.

Uroczystość rozpoczęła i zakończyła się pokazem tanecznym w wykonaniu Natalii Karpińskiej i Bartosza Lorka, którzy reprezentują Champion Team. Niezwykle zdolni tancerze szkolą się u Mistrzów Polski i Wicemistrzów Świata i mają na swoim koncie spory dorobek taneczny. Porywająca cha-cha i zmysłowa rumba zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Warto dodać, że w ubiegłym roku Burmistrz Marek Długozima przyznał Bartkowi stypendium sportowe, które jak zapewnił chłopak przeznaczył na dodatkowe indywidualne lekcje tańca. Ich rezultat zaprezentował właśnie podczas gali.

Podczas gali wystąpiły również uczennice Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy: Helena Szkwerko i Weronika Biernat. Obie artystki zostały niedawno wyróżnione podczas przesłuchań organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Stypendyści im. Jana Pawła II i Burmistrza Gminy Trzebnica.

 

Stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica otrzymali:

Kinga Nietreba – ze Szkoły Podstawowej nr 2

Paweł Solecki – ze Szkoły Podstawowej nr 3

Marcin Kuzan - ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie

Tomasz Majewski – ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku

Błażej Mielnik - ze Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

Aleksandra Poprawa – z Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

Klaudia Kamela – z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

 

Wśród stypendystów im. Jana Pawła II znaleźli się:

Sara Kurnicka – ze Szkoły Podstawowej nr 3

Dominika Masztalerz – za Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku

Magdalena Reptak - za Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

Natalia Kubica - z Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

Zuzanna Kaczmarek - z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy