Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Konkurs "Gmina wspierająca rodzinę" rozstrzygnięty

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, iż konkurs „Gmina wspierająca rodzinę” dotyczący rodzin, lecz skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Trzebnica, został zakończony. Komisja wyłoniła trzy najlepsze propozycje autorstwa: Magdaleny Różańskiej, Aleksandry Białek oraz Eweliny Mieli. Nagrody z rąk burmistrza Marka Długozimy, zwycięzcy odebrali 6 marca w Urzędzie Miejskim.

Przypomnijmy, konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych pomysłów, które sprawią, że Gmina Trzebnica będzie jeszcze bardziej przyjazna rodzinie. Pierwsze miejsce zajął pomysł pani Magdaleny Różańskiej. Autorka proponuje utworzenie przed Urzędem Miejskim miejsca parkingowego dla rodzin z dziećmi. – Dedykowane rodzinom miejsce parkingowe będzie mieć szerokość o połowę większą od standardowego, po to, by rodzice mogli swobodnie otworzyć drzwi samochodu i bezpiecznie wyjąć dziecko z fotelikazapewnia burmistrz. 

Komisja Konkursowa przyznała drugie miejsce dla pani Aleksandry Białek-Błędowskiej, która zaproponowała zniżki i promocje dla rodzin z jednym bądź dwójką dzieci, które nie mogą korzystać z ulg przewidzianych dla Rodziny 3+. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaproponował zniżki do Kina Polonia 3D i do Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-ZDRÓJ. – Rodziny z jednym lub z dwójką dzieci raz w miesiącu będą mogły korzystać z 50% zniżki. Uważam, że to naprawdę dobry pomysł, który sprawi, że rodziny będą częściej korzystać z propozycji, jakie oferuje Gmina Trzebnica, a tym samym spędzać więcej czasu razem powiedział burmistrz. – Zależy mi na tym, by rodziny zamieszkujące naszą gminę czuły, że są w centrum zainteresowania, a te, które migrują w poszukiwaniu dobrego miejsca do zamieszkania, znalazły właśnie tu - w Trzebnicy, bądź gminie - swój dom, swoją przestrzeń i zostały na stałe - dodał.

Na trzecim miejscu znalazł się pomysł pani Eweliny Mieli, która w trosce o matki z dziećmi, zaproponowała utworzenie Klubu Mamy i Malucha. – Byłoby to miejsce, gdzie mama może się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami z innymi matkami, a dzieci spędzą wspólnie czas mówi pomysłodawczyni.

Od dawna myślałem o utworzeniu miejsca dla matek z dziećmi,  w którym będą mogły swobodnie nakarmić piersią czy przewinąć dziecko. W Urzędzie Miejskim jest wyznaczony punkt z przewijakiem dla dzieci, lecz chciałbym, aby nowe miejsce było większe, takie, by matki mogły wjechać wózkami i spędzić czas z innymi, podzielić się wiedzą i wymienić doświadczeniami powiedział burmistrz. – Konkurs jest rodzajem dialogu społecznego, dzięki któremu, mogę poznać potrzeby rodzin zamieszkujących Gminę Trzebnica i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Cieszę się, że wiele osób skorzystało z tej okazji i przedstawiło swoje pomysły. Niektóre z nich powtarzały się, inne są już od dawna w planach, jak choćby ścianka wspinaczkowa - zaproponowana przez Annę Jełłaczyc, bowiem wśród licznych koncepcji zagospodarowania Winnej Góry jest także możliwość jej utworzenia zakończył burmistrz.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

01.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz ze zwycięzcami Konkursu "Gmina wspierająca rodzinę".

 

 

 

PDFProtokół konkursu Gmina wspierająca rodzinę.pdf