• EN
  • DE

V Cross Trzebnicki - Oficjalne przekazania flagi The World Games 2017

Ponad pięciuset miłośników biegania stanęło na linii startu V Crossu Trzebnickiego i zmierzyło się z wymagającą, dziesięciokilometrową trasą zawodów o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. W tym roku wydarzeniu towarzyszył szczególny moment – prezentacja i przekazanie flagi Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, których oficjalnym partnerem jest właśnie Trzebnica.

V Cross Trzebnicki odbył się 18 lutego. Tak jak w poprzednich latach organizatorami imprezy była Gmina Trzebnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro-Run Wrocław. Zawody z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze sympatyków biegania z całego regionu, którzy nie tylko walczą o pierwsze miejsce na mecie, ale przede wszystkim chcą sprawdzić swoją formę i zmierzyć się z własnymi słabościami. Pokonanie tak trudnej trasy biegowej, na którą składają się głównie leśne ścieżki, szuter, liczne wzniesienia i zbiegi daje zawodnikom poczucie spełnienia i wiele satysfakcji.

Na starcie uczestników zawodów przywitał burmistrz Marek Długozima. To już 5. edycja Crossu Trzebnickiego i jak zauważyłem, z każdym rokiem rośnie zainteresowanie biegiem, który jak wiadomo, do najłatwiejszych nie należy. 10-kilometrowy dystans w trudnym terenie nie odstrasza, a wręcz przyciąga tych, którzy chcą podjąć wyzwanie. W lipcu ta sama sceneria biegu crossowego, czyli okolice Lasu Bukowego oraz Stawów Trzebnickich stanie się areną dla Biegu na Orientację w ramach Igrzysk The World Games 2017, na które już dziś serdecznie zapraszam. A teraz życzę wszystkim sił i wytrwałości w drodze do mety. Powodzenia! powiedział burmistrz, po czym dał sygnał do startu.

111.jpeg

Bieg ukończyło 534 startujących. Najszybciej dobiegł trzebniczanin Marek Szewczyk z czasem 00:38:10, drugie miejsce zdobył Bartosz Pawlaczyk, a tuż za nim na mecie pojawił się Michał Fonał. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Elżbieta Kowalewska z czasem 00:43:66, jako druga dobiegła Paulina Papierska. Trzecia była Agnieszka Michalska. Zwycięzcami w klasyfikacji  mieszkańcy Gminy Trzebnica wśród mężczyzn również został Marek Szewczyk, natomiast spośród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Kumór. Na każdego zawodnika, który dotarł do mety czekał pamiątkowy medal. Natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach  otrzymali puchary i nagrody.

113.jpegTrzebniczanin Marek Szewczyk wygrał bieg z czasem 00:38:10.

130.jpegMagdalena Kumór wygrała rywalizację wśród trzebniczanek.

Przekazanie flagi The World Games 2017

W związku z tym, że zbliżają się Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, którego parterem oficjalnym jest miasto Trzebnica, zawody Crossu Trzebnickiego stanowiły doskonałą okazję, by rozpocząć promocję tego wielkiego wydarzenia sportowego. 

Z tego powodu do Trzebnicy przybyli prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 Marcin Przychodny oraz wiceprezes Adam Roczek. – Trzebnica jest jednym z czterech miast partnerskich The World Games 2017, dlatego dziś przekazuję na ręce pana burmistrza Marka Długozimy symbol igrzysk, który od teraz będzie promował to ogromne międzynarodowe wydarzenie również w Gminie Trzebnica. Dziękuję burmistrzowi za to, że włączył się w organizację tego przedsięwzięcia. Tu są piękne tereny, a także znakomita infrastruktura. Jestem przekonany, że dotychczasowe doświadczenie w organizowaniu imprez sportowych takich jak: zeszłoroczny Puchar Świata w Biegu na Orientację, czy dzisiejsze Cross Trzebnicki,  zapewni doskonały poziom i przebieg zawodówpowiedział prezes zarządu TWG 2017 Marcin Przychodny.

112.jpeg

Burmistrz przyjął flagę, a następnie przekazał ją uczniom Szkoły Podstawowej nr 3: Małgorzacie Lenart oraz Maciejowi Krawcowi, którzy uroczyście przebiegli z nią wokół środkowego stawu. W ramach promowania nadchodzących igrzysk i popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży, flaga będzie gościć w każdej gminnej placówce oświatowej. Na początek będzie to właśnie Szkoła Podstawowa nr 3. Z dniem zakończenia roku szkolnego flaga stanie w holu Urzędu Miejskiego w Trzebnicy i pozostanie tam do rozpoczęcia igrzysk.

117.jpeg

Po raz kolejny pokazaliśmy, że organizacja imprez sportowych jest mocną stroną naszej gminy. Niedawno żegnaliśmy stary rok Ulicznym Biegiem Sylwestrowym, w którym wystartowało blisko 1500 zawodników, dzisiaj tak wielu entuzjastów biegania wzięło udział w trzebnickim crossie. Teraz przed nami kolejne wyzwanie organizacyjne. Już 25 lipca będziemy gościć blisko 100 zawodników z wielu krajów świata, którzy zmierzą się na dystansie średnim Biegów na Orientację właśnie w naszym mieściezaznaczył burmistrz. Z tego miejsca pragnę podziękować prezesowi komitetu TWG 2017 Marcinowi Przychodnemu, wiceprezesowi Adamowi Roczkowi za zaproszenie do współpracy i zaufanie. W szczególności dziękuję Prezydentowi Miasta Wrocław Rafałowi Dutkiewiczowi za podjęcie tej odważnej decyzji o organizacji igrzysk oraz za to, że Gmina Trzebnica może być częścią tego międzynarodowego przedsięwzięcia. To dla nas duże wyzwanie, ale wierzę, że jak zawsze staniemy na wysokości zadaniadodał.

116.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z prezesem komitetu organizacyjnego The World Games 2017 Marcinem Przychodnym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wyników dostępną TU