• EN
  • DE

O rondach i innych usprawnieniach ruchu w GDDKiA

14 lutego z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy, doszło do spotkania z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu z Panią Ewą Bojarczak, w którym uczestniczył również poseł Piotr Babiarz, szef okręgu wrocławskiego PIS. Głównym tematem rozmów było powstanie trzebnickich rond, które już niebawem udrożnią główne ulice Trzebnicy oraz propozycja remontu drogi Trzebnica-Milicz, na odcinku do Masłowca. Droga ta znajduje się pod zarządem GDDKiA i wymaga pilnego remontu.

- Budowa pierwszego z rond rozpocznie się według planu w drugiej połowie 2017 roku. Tym pracom będzie towarzyszył remont ul. Milickiej. Wówczas powstanie nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa prowadzące do Księginic. Już wcześniej z myślą o powstaniu rond zabiegałem o przejęcie terenu przy skrzyżowaniu ulic Milickiej i Prusickiej spod zarządu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a ich wybudowanie będzie spełnieniem kolejnej z moich obietnic wyborczych.  –  Mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: – remontu wymaga również droga prowadząca do Masłowca, na co zwróciłem uwagę Pana posła Piotra Babiarza. Efektem rozmów była nasza wspólna wizyta u pani dyrektor GDDKiA Ewy Bojarczak oraz interpelacja poselska dotycząca tego problemu. Pani dyrektor dała zapewnienie, że na tym odcinku zostaną przeprowadzone prace mające na celu położenie nowej nakładki drogowej( a w dalszym etapie kompleksowy remont drogi wraz z budową chodników w miejscowościach Jaźwiny i Skoroszów). Spotkanie było także okazją do pogratulowania Pani Ewie Bojarczak awansu na stanowisko dyrektora GDDKiA. W tym miejscu chciałbym również podziękować posłowi Piotrowi Babiarzowi za zaangażowanie się w sprawę i wszelką pomoc którą otrzymujemy przy realizacji innych zadań zakończył burmistrz

Przypomnijmy, że w Trzebnicy w miejscu świateł na ul. Bochenka oraz na skrzyżowaniu ul. Milickiej z ul. Roosevelta i ul. Brodatego już niebawem powstaną ronda usprawniające ruch. Ul. Milicka ma również zostać przebudowana, powstaną dodatkowe miejsca parkingowe oraz wspomniane wcześniej - nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Podobne ciągi pieszo-rowerowe planowane są na drogach prowadzących do Będkowa i Sulisławic oraz na remontowanej w partnerstwie z powiatem trzebnickim drodze prowadzącej do Ujeźdźca Wielkiego, na odcinku do Szczytkowic.

SAM_1875.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z posłem Piotrem Babiarzem spotkali się z dyrektor GDDKiA Panią Ewą Bojarczak.

rondo milicka - ost www.jpegGłównym tematem rozmów było powstanie trzebnickich rond, które już niebawem udrożnią główne ulice Trzebnicy( na grafice przedstawiono rondo na skrzyżowaniu ul. Bochenka, ul. Milickiej i ul. Prusickiej).

Rondo Milicka Brodatego Roosevelta.jpegRondo na skrzyżowaniu ul. Milickiej z ul. Henryka Brodatego i ul. Roosevelta.

DSC_0126.jpegPowstanie nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa prowadzące do Księginic. Na spotkaniu omówiono również propozycję remontu drogi Trzebnica-Milicz, na odcinku do Masłowca, gdzie zostaną przeprowadzone prace mające na celu położenie nowej nakładki asfaltowej.

SAM_1869.jpegSpotkanie było także okazją do pogratulowania Pani Ewie Bojarczak awansu na stanowisko dyrektora GDDKiA.