• EN
  • DE

Młodzi artyści na Zamku

Uczennice Gminnej Szkoły Muzycznej im. Prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy - Diana Cel i Karolina Budzyń reprezentowały placówkę podczas I Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Artyści na Zamku” , jaki odbył się w dniach 20-22 stycznia 2017 r. w Suchej Beskidzkiej.

Konkurs dedykowany był najmłodszym uczniom pobierającym naukę w Szkołach Muzycznych I stopnia, klas skrzypiec i wiolonczeli. Ideą wydarzenia jest rozwój talentu muzycznego dzieci, możliwość zaprezentowania umiejętności gry na instrumentach szerokiej publiczności, doskonalenie obycia estradowego, a także propagowanie literatury smyczkowej wśród młodych wykonawców. Jest jednocześnie przedsięwzięciem o charakterze dydaktycznym, podczas którego zarówno uczestnicy jak i nauczyciele wymieniają się uwagami, spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Trzebnicką placówkę reprezentowały dwie uczennice klasy skrzypiec- Diana Cel ( klasa I ) i Karolina Budzyń ( klasa II ), którym akompaniowała Anna Markowicz. Młode artystki doskonalą swoje umiejętności pod kierunkiem nauczycielki Karoliny Cel.

Warto dodać, że gra Diany Cel na skrzypcach zachwyciła jury. Uczennica otrzymała specjalne wyróżnienie, dyplom i nagrodę. Dodatkowo dziewczynka wystąpiła podczas uroczystego koncertu laureatów na Suskim Zamku. Dyplom za wyróżniający się akompaniament otrzymała także Anna Markowicz.

 

20170122_165729.jpegW I Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi Artyści na Zamku” wzięły udział dwie uczennice Gminnej Szkoły Muzycznej im. Prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. Na zdjęciu Karolina Budzyń (skrzypce).

 

WP_20170121_13_07_28_Pro.jpegDiana Cel za piękna grę na skrzypcach otrzymała specjalne wyróżnienie, dyplom i nagrodę.Dodatkowo dziewczynka wystąpiła podczas uroczystego koncertu laureatów na Suskim Zamku.

 

WP_20170121_13_07_10_Pro.jpegDyplom za wyróżniający się akompaniament otrzymała również Anna Markowicz.

Zobacz także: