• EN
  • DE

70 - lecie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

W piątek 25 stycznia w Hotelu Trzebnica odbyła się uroczysta gala 70-lecia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Na zaproszenie prezesa DZPN Andrzeja Padewskiego, udział w gali wziął burmistrz Marek Długozima, który podczas uroczystości został odznaczony Brązową Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznaną przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

- Piłka nożna to jeden z najważniejszych sportów w naszym kraju, dlatego Trzebnica jako gmina wspierająca sport, stawia również na rozwój przyszłych pokoleń piłkarzy. Jesteśmy głównym sponsorem lokalnego klubu piłkarskiego Polonia, w ramach którego powstało i trenuje najwięcej grup młodzieżowych w powiecie trzebnickim. powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał. - Stale rozwijamy naszą infrastrukturę, posiadamy nowoczesny obiekt piłkarski – Stadion Miejski Fair Play Arena, który na swoje obozy treningowe regularnie wybierają piłkarze Śląska Wrocław i innych czołowych drużyn. Dlatego cieszę się, że na miejsce uczczenia swojego święta wybrali Państwo właśnie Trzebnicę. Gratuluję wspaniałego jubileuszu i życzę kolejnych lat sukcesów – zakończył burmistrz, który podziękował również prezesowi Andrzejowi Padewskiemu za zaproszenie.

Co warte podkreślenia, wspomniany wyżej Stadion Fair Play Arena będzie już wkrótce rozbudowany, a trybuny zadaszone. Dodatkowo wydzielona zostanie strefa VIP. Powstanie również nowy budynek zaplecza sportowego z szatniami i saunami, który z pewnością podniesie komfort użytkowników obiektu. Całość ma spełniać wymogi UEFA, co pozwoli w przyszłości na organizację imprez sportowych na międzynarodową skalę.

1.jpegBurmistrz Marek Długozima został odznaczony Brązową Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznaną przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.