Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

My tego potrzebujemy

- Jestem tu od samego początku. To mój drugi dom. Czuje się w nim szacunek do osób starszych. My potrzebujemy ciepła, miłego uśmiechu, rozmowy, a w tym miejscu mamy tego pod dostatkiem – mówi Pani Katarzyna Rafalska.

30 stycznia 2017 roku uroczyście otwarto Dzienny Dom Pobytu dla Osób Starszych Senior Wigor. Miejsce, o którego postanie zabiegał burmistrz Marek Długozima, to pięknie wyremontowane pomieszczenia na parterze istniejącego budynku mieszkalnego przy ul. Ks. Bochenka 12 w Trzebnicy. W placówce podopieczni mają zapewnioną opiekę i wyżywienie. Nie zabraknie również oferty edukacyjnej, kulturalnej czy rekreacyjnej.

Punktualnie o godzinie 13.00 sala spotkań, pełniąca również funkcję jadalni, wypełniona była po brzegi, w większości seniorami z terenu Gminy Trzebnica, a także zaproszonymi gośćmi, którzy z niecierpliwością czekali na chwilę, w której będą mogli zwiedzić to niezwykłe miejsce. Ważnym punktem programu było uroczyste przecięcie wstęgi będącej symbolem jeszcze większego otwarcia Gminy Trzebnica na potrzeby osób starszych. Dokonali tego: Burmistrz Marek Długozima, Ewa Brzegowska- Kierownik Działu Usług Socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebnicy i jednocześnie koordynatorka projektu oraz Pani Katarzyna Rafalska – przedstawicielka seniorów, która była jedną z pierwszych osób, jakie przystąpiły do programu.

- Tu jest wspaniale. To miejsce przeznaczone dla osób starszych, które nie maja z kim być w domu, czy nie są w stanie samodzielnie przygotować sobie posiłku. - mówi Pani Teresa Nie spodziewałam się, że tak miło przyjdzie mi tu spędzać czas. Cieszę się, że burmistrz Marek Długozima zadbał o nas i stworzył nam tak wspaniałe miejsce.

Poświęcenia pomieszczeń w których seniorzy będą spędzać osiem godzin dziennie od poniedziałku do piątku, dokonał ks. dziekan Jerzy Olszówka SDS.

- Mając na uwadze dobro osób starszych, często samotnych, zamkniętych w „czterech ścianach”, bez towarzystwa do rozmów, jak również po licznych rozmowach zarówno z seniorami, jak i ich rodzinami, podjąłem starania o utworzenie w Trzebnicy Dziennego Domu Pobytu dla Osób Starszych- mówił burmistrz Marek Długozima podczas uroczystości - Dziś oto jesteśmy świadkami, powstania niezwykłego miejsca w którym, seniorzy zyskali drugi dom. Tu zawsze będą mieli z kim porozmawiać, podzielić się swoja wiedzą i umiejętnościami. Senior Wigor, to nie tylko lokal, to przede wszystkim druga rodzina.

- Powstanie takiej placówki dla osób starszych w Trzebnicy, to dla nas duże udogodnieniemówi syn seniorki - Dzięki temu, że mama ma zapewnione wyżywienie i opiekę wykwalifikowanej kadry przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, gdy jestem z żoną w pracy, jesteśmy spokojni, że nic złego się nie wydarzy pod naszą nieobecność w domu i mama nie będzie się czuła samotna. Nie bez znaczenia jest również bogata oferta edukacyjna, kulturalna i opiekuńcza.

Na ręce Magdaleny Kij- opiekunki w Dziennym Domu Pobytu Osób Starszych, a także Katarzyny Rafalskiej, burmistrz wręczył figurkę anioł, aby strzegł wszystkich podopiecznych. Panie natomiast w imieniu wszystkich seniorów, za okazaną im troskę i przygotowanie miejsca w którym osoby starsze nie będą samotne, wręczyły burmistrzowi własnoręcznie wykonane przez podopiecznych DDP Senior Wigor, podczas zajęć warsztatowych papierowe serce.

- Takiego miejsca brakowało w Trzebnicy. Wierzę, że będzie służył seniorom i będzie idealnym miejscem spotkań dla osób starszych - mówi Ewelina Trela radna Rady Miejskiej w Trzebnicy.

IMG_7002.jpegPrzecięcia wstęgi, dokonali: Burmistrz Marek Długozima, Ewa Brzegowska- Kierownik Działu Usług Socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebnicy i jednocześnie koordynatorka projektu oraz Pani Katarzyna Rafalska – przedstawicielka seniorów.