• EN
  • DE

Nowy żłobek i przedszkole

Niebawem rozpocznie się budowa nowego kompleksu edukacyjnego dla najmłodszych mieszkańców Trzebnicy. Gotowy projekt zakłada, że znajdzie się w nim pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe. Obiekt będzie się mieścił w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminnej Szkoły Muzycznej. – Będzie to spełnienie kolejnej obietnicy, jaką złożyłem dzieciom i ich rodzicom – powiedział burmistrz Marek Długozima.

       Pod inwestycję przeznaczono obszar zielony, który znajduje się u zbiegu ulic Oleśnickiej i 3-go Maja w Trzebnicy, obok kompleksu boisk wielofunkcyjnych Orlik. Obecnie trwają tam prace związane przygotowaniem terenu pod budowę obiektów.

    – Niedawno zakończyła się budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2, która była jedną z moich obietnic wyborczych. Teraz przyszedł czas na realizację kolejnej, czyli budowę nowego kompleksu edukacyjnego dla dzieci – podkreśla burmistrz.

    – Wraz z dynamicznym rozwojem gminy, Trzebnica stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Bogata oferta edukacyjna, zdrowotna i kulturalno-sportowa przyciąga kolejne młode małżeństwa, które pragną osiedlić się w miejscowości spokojnej, bezpiecznej i przyjaznej rodzinie – wyjaśnia. – W związku z tym, że przybywa rodzin z małymi dziećmi, rośnie też zapotrzebowanie na takie miejsca, jak przedszkola czy żłobki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a szczególnie młodych matek, które chciałyby szybciej wrócić do pracy zawodowej, podjąłem decyzję o budowie nowej placówki – dodaje.

    Według projektu będzie to dwukondygnacyjny budynek, który na dole pomieści trzy odziały żłobkowe, natomiast u góry przestrzeń zajmą przedszkolaki. Dla wygodny najmłodszych, na zewnątrz znajdzie się bogato wyposażony plac zabaw wraz boiskiem i sceną do występów, a także specjalnie wydzielone miejsce dla dzieci ze żłobka. Całość będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu placówek planowana jest również budowa dużego parkingu od strony ul. Oleśnickiej. W tym miejscu należy zaznaczyć, że do nowego obiektu zostanie przeniesione Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały.

    – Na tym nie koniec planowanych inwestycji. Obok centrum edukacji powstanie także nowoczesna hala widowiskowo-sportowa oraz budynek z czterema kortami do squasha oraz salą do spinningu. Ofertę sportową dla mieszkańców poszerzy także pumptrack, czyli specjalny tor do jazdy na rowerze, który tworzą pagórki oraz delikatne muldy. Dodam, że był to jeden ze zgłoszonych projektów w Trzebnickim Budżecie Obywatelskim na 2014 rok. Pomimo, iż nie zdobył wystarczającej liczby głosów, postanowiłem dać mu szansę – mówi burmistrz.

plan zagospodarowania.jpeg

wiz 3.jpegWizualizacja budynku żłobka wraz z przedszkolem.

IMG_7311.jpegBurmistrz Marek Długozima, Monika Białas z wydziału techniczno-inwestycyjnego oraz Joanna Bębenek naczelnik wydziału architektury i urbanistyki podczas wstępnych ustaleń miejsca planowanej inwestycji.

IMG_6378.jpegRozpoczęły się już prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę.

wiz wn 2.jpegPomieszczenia nowej placówki będą przestronne i kompleksowo wyposażone.

zewnglowna_z1.pngKolejną kluczową inwestycją przy ul. 3-go Maja będzie budowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej.