• EN
  • DE

VI Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych

21 grudnia 2016 roku w Wilczynie Leśnym odbyło się VI Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych.  Od wielu lat Gmina Trzebnica współpracuje z trzecim sektorem wspierając ponad 50 organizacji pożytku publicznego. 

W Forum uczestniczyło 80 przedstawicieli różnych stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała, Zawonia, Prusice oraz Żmigród. Podczas spotkania przedstawione zostały sprawozdania z działalności samorządów podejmowanych wspólnie ze stowarzyszeniami.

W drugiej części zaprezentowano korzyści z przynależności do Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Uczestnicy wysłuchali również dwóch wykładów: „Możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych przez NGO (non-government organization)” oraz „Marketing i PR – budowanie wizerunku, marki w realu i sieci”.

Gminę Trzebnica podczas Forum reprezentowała Iwona Durbajło – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. W wyniku konkursów w 2016 roku Gmina Trzebnica przyznała dotację dla 41 podmiotów na kwotę ponad 500 tys. zł z przeznaczeniem na realizację działań w obszarach głównie związanych z kulturą i sportem.

Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych.

DSC_0041.jpegW IV Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji oraz samorządów z Terenu Powiatu Trzebnickiego. 

DSC_0057.jpegO działalności Gminy Trzebnica z organizacjami pozarządowymi opowiedziała naczelnik Wydziału Organizacyjnego Iwona Durbajło.