Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Niezwykły prezent na dzień Babci i Dziadka

Wspaniały prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali uczniowie z czterech trzebnickich placówek oświatowych. 11 stycznia, na scenie sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, wspólne jasełka wystawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Muzycznej oraz Szkoły Integracyjnej.

- Piękne przedstawienie. Jestem ogromnie wzruszona i szczęśliwa. Dziś na scenie zaprezentowała się moja wnuczka, która wystąpiła ze Szkołą Podstawową nr 2 i Szkołą Muzyczną. Jestem z niej bardzo dumna - powiedziała babcia Jagody i dodała: - Jasełka w wykonaniu dzieci to najpiękniejszy prezent, jaki wnuki mogą ofiarować babciom i dziadkom. 

Licznie przybyłych gości przywitał burmistrz Marek Długozima, pomysłodawca tego wydarzenia kulturalnego.

- Cieszę się ogromnie, że przyjęli Państwo moje zaproszenie na jasełka przygotowane wspólnie przez trzebnickie placówki oświatowe. Pragnę zauważyć, że na stałe wpisały się one w kalendarz gminnych uroczystości. Dzięki temu spotykamy się już po raz drugi w Gminnym Centrum Kultury na przedstawieniu przygotowanym przez dzieci,   a dedykowanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Wydarzenie to jest podziękowaniem wnuków za Państwa troskę, ciepło i miłośćmówił Burmistrz Marek Długozima Szanowne Babcie, Szanowni Dziadkowie, z okazji Waszego święta życzę Wam wielu radosnych chwil i wszystkiego, co najpiękniejsze. Dziękuję paniom dyrektor: Grażynie Kanteckiej, Jadwidze Kalinowskiej, Annie Szpil i Agnieszce Mandrydze za zaangażowanie w tę wspólną inicjatywę.

Spektakl otworzyła orkiestra smyczkowa z Gminnej Szkoły Muzycznej, która pod dyrekcją mgr Beaty Krzenciessy wykonała kolędę „Cicha noc”. Warto podkreślić, że jasełka powstały na podstawie scenariusza przygotowanego przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 3 – Wiolettę Ruła i Beatę Jędruszek.

Stworzenie świata, kuszenie Adama i Ewy, narodzenie Jezusa i pokłon Trzech Króli to historie, jakie uczniowie opowiedzieli w przedstawieniu pod tytułem „Jasełka, czyli historia przyjaźni Boga i Człowieka”. Warto podkreślić, że fabuła przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów ze wszystkich placówek biorących udział w spektaklu.

Tego dnia na scenie zaprezentowali się miedzy innymi uczniowie z klasy 3B i 3F ze Szkoły Podstawowej nr 3, wystąpił również chór ze Szkoły Podstawowej nr 2. W tym roku do wspólnych jasełek przyłączyła się                 Szkoła Integracyjna. Jej uczniowie śpiewali piękne pastorałki i mówili wierszyki. Ogromne wrażenie na wszystkich gościach zrobiło „miganie”, czyli wykonanie kolęd w języku migowym.

O przygotowanie uczniów z Gminnej Szkoły Muzycznej zadbali m.in.: dyrektor szkoły mgr Anna Szpil, mgr Jan Grela, Anna Markowicz i mgr Paweł Czochara. Na scenie zaprezentowali się: Helena Szkwerko i Marcel Frąckowiak, którzy w duecie wykonali dwie kolędy „Cicha noc” i „Anioł pasterzom mówił”. Kay Czułek (waltornia) i mgr Michał Błaszczyk (fortepian) wykonali „Nie było miejsca dla ciebie”, kwartet akordeonowy w składzie: Weronika Biernat, Liliana Saternus, Anna Bochenek i Mathew Saternus zagrał „Lulajże Jezuniu”, duet fortepianowy w składzie: Jagoda Lorek i Anna Markowicz wykonał „Przybieżeli do Betlejem”, a chór Gminnej szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza pod dyrekcja mgr Beaty Krzenciessy zaśpiewał kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

Występ zakończył się wspólnym zaśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”. 

IMG_5909.jpegJasełka przygotowywane przez trzebnickie placówki oświatowe na stałe wpisały się w kalendarz gminnych uroczystości.