Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

• EN
  • DE

Sukcesy młodych pływaków

Ostatnie tygodnie dla zawodników, trenujących w Gminnym Klubie Pływackim 7 Zdrój Trzebnica, były niezwykle intensywne. Startując w zawodach pływackich organizowanych, na Dolnym Śląsku, w sumie zdobyli 15 medali. Swoje możliwości sprawdzili także w teście wytrzymałościowym i tym samym udowodnili, że są w znakomitej formie. Teraz przygotowują się do zawodów międzynarodowych, które już w lutym odbędą się w Berlinie. Takie osiągnięcia nie byłby możliwe gdyby nie powstanie Gminnego Parku Wodnego w Trzebnicy.

Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej Dzieci 11–12 lat

Karol Kocik oraz Igor Gorczyca (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy) wzięli udział w ogólnopolskim teście w pływaniu, który miał miejsce w dniach 29 i 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu. Łącznie wystartowało 237 zawodników z 12 klubów okręgu dolnośląskiego. Pierwszego dnia chłopcy popłynęli na dystansie 200 m stylem zmiennym. Igorowi udało się pobić rekord życiowy i z czasem 3:14:34 zająć 35. miejsce. W drugim dniu zawodnicy wystartowali na 800 m stylem dowolnym. Tym razem to Karol odniósł ogromny sukces zajmując 5. miejsce z czasem 11:02:08. Igor zaś uplasował się w połowie stawki, na 24. miejscu. Należy dodać, że młodzi zawodnicy po raz pierwszy uczestniczyli w tak trudnym i wymagającym wyścigu pływackim.

Integracyjne Zawody Pływackie o Tytuł Mistrza Doliny Baryczy

4 grudnia zawodnicy GKP 7 Zdrój Trzebnica wystartowali w Integracyjnych Zawodach Pływackich o Tytuł Mistrza Doliny Baryczy, które odbyły się w Krośnicach. W konkurencji wzięli udział zawodnicy niepełnosprawni oraz pełnosprawni z 13 klubów pływackich z regionu Dolnego Śląska, m.in. MKP Atol Oleśnica, MKS Rokita Brzeg Dolny, ULKS Wodny Świat Kudowa Zdrój oraz gospodarze Black Aqua Krośnicka Przystań. W sumie do rywalizacji stanęło 125 zawodników w kategorii wiekowej 10-15 lat i młodsi. Trzebnicę reprezentowali: dziewczynki – Oliwia Zielińska, Nina Urban i Patrycja Budzyń oraz chłopcy: Karol Kocik, Igor Gorczyca, Adrian Czapor, Witold Podgórny, Aleksander Tomalik, Maciej Ziółkowski i Jakub Okoń. W sumie pływacy przywieźli 15 medali: 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych. Na dystansie 50 m stylem dowolnym złote medale wywalczyli: Patrycja oraz Karol, natomiast brąz zdobyli: Oliwia, Witek, Igor i Adrian. W konkurencji 50 m grzbietem złoto trafiło do Karola, srebrne medale zdobyli: Oliwia, Patrycja oraz Maciek, natomiast brąz wywalczył Witek. W stylu zmiennym na 100 m: srebro – Karol, brąz – Oliwia i Igor. Na dystansie 50 m stylem klasycznym złoty medal zdobył Igor.

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego 2016

Zawody odbyły się w dniach 9 i 10 grudnia w Nowej Rudzie. Trzebnicki klub pływacki reprezentowali Igor Gorczyca, Karol Kocik i Maciej Ziółkowski wraz z trenerką Dominiką Duszak. W Mistrzostwach wystartowało 513 zawodników z 54 klubów. Łącznie odbyło się 2660 startów w konkurencjach indywidualnych i 131 w sztafetach. Pływacy z Trzebnicy startowali w kategorii wiekowej młodzików (roczniki 2004-2005), a także juniorach młodszych (roczniki 2001-2003) oraz open (rocznik 2000 i starsi).

- Jestem dumna, że mamy tak znakomitych młodych pływaków, którzy na co dzień trenują w naszym obiekcie. Wszystkim im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że Gminny Klub Pływacki 7 Zdrój Trzebnica nadal będzie się tak wspaniale rozwijać, dzięki przychylności pana burmistrza Marka Długozimy, który stale wspiera nasze działaniapowiedziała prezes Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-Zdrój Alicja Turkiewicz.

15442104_981307475307667_2816204067281305437_n.jpegW zimowych Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego 2016 wystartowali: Igor Gorczyca, Karol Kocik oraz Maciej Ziółkowski.

20161204_090127.jpegMłodzi pływacy reprezentujący Gminę Trzebnica wywalczyli aż 15 medali w Integracyjnych Zawodach o tytuł Doliny Baryczy.