• EN
  • DE

Koncert noworoczny

Gala Najpiękniejszych Arii Operetkowych i Operowych - pod takim tytułem, 2 stycznia w Gminnym Centrum Kultury odbyło się niezwykłe widowisko w wykonaniu artystów z Narodowego Teatru Opery i Baletu z Odessy. Jak zapewnia burmistrz, koncerty operetkowe będą odbywać się cyklicznie.

- To już kolejna grupa znakomitych artystów, która przyjęła moje zaproszenie i zgodziła się wystąpić specjalnie dla mieszkańców Gminy Trzebnica. Przypomnę, że w październiku 2016 roku na scenie w Gminnym Centrum Kultury zaprezentowali się artyści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej z Ukrainy. Występ bardzo się podobał trzebnickiej publiczności, dlatego po licznych rozmowach z mieszkańcami, podjąłem decyzję, by takie koncerty odbywały się w Trzebnicy cyklicznie powiedział burmistrz Marek Długozima.

Publiczność zgromadzona na widowni miała niepowtarzalną okazję, aby przy dźwiękach orkiestry, posłuchać tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy oraz najpiękniejszych arii operowych i operetkowych w wykonaniu solistów teatru, którym towarzyszyli tancerze baletowi oraz chór. Łącznie na scenie zaprezentował się ponad 50 osobowy skład artystyczny.

Występ został podzielony na dwie części, podczas których wybitni artyści, tacy jak: Alina Vorokh sopran, Katerina Lian sopran, Taisiya Szafranskaya sopran, Dmitry Mikheyev tenor, Alexandr Stryuk baryton, Vasyliy Dobrowolski baryton, wykonując klasyczne arie operetkowe, a także te pochodzące ze znanych musicali, zabrali widzów w niezwykłą muzyczną podróż. Nad sprawnym przebiegiem gali czuwał dyrygent Vitaliy Kovalchuk i konferansjer Bartosz Kuczyk.

- Jestem zachwycona i oczarowana. Wspaniały wieczór. Niezwykłe widowisko, które na długo pozostanie w mojej pamięci. Cieszę się, że tak wspaniali artyści przyjechali do Trzebnicymówiła po gali pani Jadwiga. Mam nadzieję, że takie występy będą odbywały się częściej.

W podziękowaniu za wspaniały występ burmistrz Marek Długozima złożył na ręce dyrygenta Vitaliy Kovalchuka kwiaty, będące symbolem uznania dla niezwykłych umiejętności artystów.

015.jpegW trakcie koncertu widzowie mogli podziwiać nie tylko znakomite głosy solistów, ale również prawdziwe taneczne show.

022.jpegGala Najpiękniejszych Arii Operetkowych i Operowych w wykonaniu artystów z Narodowego Teatru Opery i Baletu z Odessy.

003.jpegJak zapewnia burmistrz koncerty noworoczne skierowane do mieszkańców odbywać się będą cyklicznie. 

010.jpegPrzepiękne głosy artystów zabrały mieszkańców Trzebnicy w muzyczną podróż.

035.jpegKonferansjer Bartosz Kuczyk w imieniu artystów podziękował burmistrzowi Markowi Długozimie za zaproszenie.

023.jpegArtyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych.

014.jpegNa scenie Gminnego Centrum Kultury zaprezentowali się po raz kolejny wspaniali artyści.

005.jpegWspaniała orkiestra zapewniła publiczności niezapomniane doznania muzyczne.

025.jpeg”Time to say goodbye w wykonaniu Aliny Vorokh, Dmitra Mikheyeva.

007.jpeg Solistki skradły serca publiczności.

027.jpegZachwyt, wyrazy uznania i owacja na stojąco - to podsumowanie niezwykłego widowiska.

026.jpegArtyści podziękowali publiczności za serdeczne i gorące przyjęcie.

033.jpegW podziękowaniu za wspaniały występ burmistrz Marek Długozima złożył na ręce dyrygenta Vitaliy Kovalchuka bukiet kwiatów.

028.jpegBurmistrz podziękował wszystkim za udział w koncercie.