Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.65.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica, 21 czerwca (piątek) oraz 16 sierpnia (piątek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W tych dniach dyżur pełnić będzie  Urząd Stanu Cywilnego w godzinach 7:30-15:00. W zamian Urząd będzie otwarty 29 czerwca (sobota) oraz 31 sierpnia (sobota) w godzinach 7:30-15:00.

  • EN
  • DE

W trosce o bezdomnych

Na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie dotyczące problemu zabezpieczenia osób bezdomnych z terenu Gminy Trzebnica. To temat szczególnie ważny w kontekście trwających mrozów.

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy: naczelnik Wydziału Prewencji Artur Gajowy i Iwona Mazur oraz kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Katarzyna Jagoda, pełnomocnik dyrektora powiatowego szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy Marlena Dziadosz, Iwona Adamczyk odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe w Gminie Trzebnica, Siostra Loretta z Ośrodka Wsparcia Społecznego, przedstawiciel Straży Miejskiej Przemysław Skoczylas, a także dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej i koordynatorka projektu Iwona Grobelna wraz z pracownikami Ewą Brzegowską oraz Katarzyną Szulc.

Jego celem było wypracowanie wspólnych procedur wszystkich podmiotów biorących udział w spotkaniu, pozwalających na skuteczne działanie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia osób bezdomnych.

- Sprawne działanie jest niezwykle ważne w takich przypadkach, tym bardziej ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową związaną z trwającą zimą. Dlatego tak ważnym jest wypracowanie wspólnych zasad działania, które pozwolą skutecznie chronić życie i zdrowie osób bezdomnych powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Zwracam się również z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej gminy, by zachowywali szczególną czujność i byli wrażliwi na problemy drugiego człowieka.

IMG_5649.jpeg

 

 

apel_ops www 2016.jpeg