Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowe świetlice w Raszowie i Szczytkowicach

Gruntowny remont przejdą kolejne dwie świetlice na terenie sołectw Gminy Trzebnica. W każdym z pomieszczeń zostaną wykonane gruntowne remonty ogólnobudowlane, a dodatkowo elektryczne i sanitarne.

Wykonania zadania o łącznym koszcie 58 tys. zł. podjęła się firma reprezentowana przez Rafała Zielińskiego – Budownictwo Ogólnobudowlane i Przemysłowe s.c. Oborniki Śląskie.

Na świetlicy wiejskiej w Raszowie przewidziano oprócz remontu ścian, sufitów, renowacji okien i drzwi, wymianę instalacji elektrycznej łącznie z osprzętem, a także doprowadzenie wody do kuchni.
Świetlica w Szczytkowicach, tak jak Raszów, zyska nowo pomalowane wnętrze, jednak dodatkowo zostaną wymienione okna, parapety zewnętrzne oraz drzwi wewnętrzne i wejściowe z naświetleniem.
Ponadto każda ze świetlic zostanie wyposażona w kominek ogrzewczy z obudową paleniska, który będzie też dekoracyjnym elementem wnętrza.

Dzięki wykonanym pracom świetlice otrzymają nowy, odświeżony wygląd, będą mogły służyć dzieciom i dorosłym mieszkańcom podczas zebrań wiejskich, spotkań i różnych lokalnych uroczystości. Jak pokazują wcześniejsze doświadczenia z wyremontowanych już świetlic, są to doskonałe miejsca do integracji lokalnej społeczności, nie tylko wśród mieszkańców samej wsi, ale również osób z miejscowości ościennych, które często uczestniczą w lokalnych wydarzeniach organizowanych na terenach wiejskich.
 
IMG_4373_small.jpeg
03.04.2012r. – podpisanie umowy na remonty świetlic w Raszowie i Szczytkowicach. Na zdjęciu (od lewej): właściciel firmy wykonawczej – Rafał Zieliński, burmistrz Marek Długozima, skarbnik Barbara Krokowska, z-ca naczelnika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniew Mroziński