Od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

32. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy 2016

Za nami kolejny 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych przez Gminę Trzebnica.  W tym roku do współpracy zostało zaproszone Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Warto nadmienić, że od 5 lat wydarzenie ma wymiar charytatywny. Tym razem 1500 zawodników pobiegło dla małej Kai Bajewskiej.

Oficjalnie 32. Uliczny Bieg Sylwestrowy 2016 otworzył burmistrz Marek Długozima. – Tradycyjnie już będziemy żegnać stary rok, a witać nowy na sportowo. Wszystkim startującym życzę ukończenia biegu oraz szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku – powiedział burmistrz, po czym dał sygnał do startu.

Burmistrz Marek Długozima dokonał oficjalnego otwarcia 32. Ulicznego Biegu Sylwestrowego.

 

Bieg Sylwestrowy jest rozpoznawalną marką naszego miasta i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Biegacze z kraju, ale i z całego świata doceniają atmosferę i przygotowanie imprezypodkreślił burmistrz W tym roku wypracowaną markę i doświadczenie przy organizacji trzebnickiego biegu połączyliśmy z profesjonalizmem w zakresie przygotowania imprez sportowych, które posiada Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Dzięki nowym pomysłom i innowacyjnym rozwiązaniom wydarzenie jeszcze bardziej zyskało na atrakcyjności tłumaczył.

 

W tym roku start, meta oraz miasteczko zawodów ulokowane były na parkingu przed Urzędem Miejskim.

 

W tym roku wśród nowości znalazło się miasteczko biegowe, usytuowane przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Ponadto uczestnicy mogli odebrać swoje pakiety startowe na dzień przed imprezą w biurze zawodów, zlokalizowanym w sklepie Intersport w C.H Borek we Wrocławiu, co znacznie usprawniło i rozładowało wydawanie pakietów w dniu wydarzenia. To jednak nie wszystko, co przygotowano dla startujących. Na trasie biegu znalazło się stanowisko z DJ-em, który energiczną muzyką dopingował i motywował biegaczy. Po raz pierwszy zorganizowano także konkurs na najciekawsze przebranie w czasie biegu. Jego zwycięzcą została pani Anna, która zachwyciła wszystkich przebraniem „Ciastka”. W nagrodę otrzymała wolnoobrotową wyciskarkę do soków Muke MU2G o wartości 1699 zł od jednego ze sponsorów biegu. Dodatkowo dwóch biegaczy w kostiumie "Chirurga" oraz "Mięśnie" uhonorowano pakietem startowym na Bieg Karnawałowy we Wrocławiu. Kibice byli zachwyceni kreatywnością i pomysłowymi przebraniami startujących.

 

Na zdjęciu lek. med. Paweł Orzechowski, który brał udział w konkursie na najlepsze przebranie.
Na zdjęciu lek. med. Paweł Orzechowski, który brał udział w konkursie na najlepsze przebranie.

 

10-kilometrowa trasa ulicami miasta jest naprawdę wymagająca, dlatego tym większa satysfakcja z jego ukończenia. Tegorocznym zwycięzcą 32. Biegu Sylwestrowego został Norbert Piekielny, który ukończył bieg w czasie 00:31:36. Natomiast spośród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Jerzyk, która na mecie uzyskała czas 00:34:58. W klasyfikacji Mieszkańców Gminy Trzebnica, tak jak w ubiegłym roku, pierwsze miejsce zajął trzebniczanin Marek Szewczyk z czasem 00:32:25, zaś wśród trzebnickich kobiet bieg najszybciej ukończyła Katarzyna Chryczyk, osiągając czas 00:40:39.

 

Zwycięzcą tegorocznego 32. Biegu Sylwestrowego został Norbert Piekielny.
Zwycięzcą tegorocznego 32. Biegu Sylwestrowego został Norbert Piekielny.

 

Trzebnicki Bieg Sylwestrowy, obok charakteru sportowego posiada także wymiar dobroczynny. – 5 lat temu podjąłem decyzję, by część opłaty startowej przekazywana była na cel charytatywny powiedział burmistrz i dodał – Wyjątkowa atmosfera biegu oraz jego szczególny termin – na przełomie starego i nowego roku sprawia, że możemy wejść w nowy rok ze świadomością pomocy drugiej osobie, co tworzy piękną symbolikę i daje konkretne wsparcie finansowe osobom, które w codziennej walce o zdrowie bardzo tego potrzebują. W tym roku zdecydowałem, że zebrane środki pomogą młodej mieszkance naszej gminy – Kai Bajewskiej. Dziewczynka to prawdziwa wojowniczka, która od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą, jaką jest holoprosencefalia (małogłowie), a także z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym, epilepsją i wadą wzroku. Pomimo operacji fibrotonii, jaką przeszła we wrześniu, jedynym skutecznym sposobem walki z jej chorobą jest codzienna, intensywna rehabilitacja. W tym roku z zebranych środków z opłaty startowej zawodników, na ręce Kai i jej rodziców państwa Elwiry i Kamila Bajewskich, przekazałem czek o wartości 16 900 zł. Dodatkowo wręczyłem voucher na basen na cały rok, ponieważ zajęcia w wodzie stanowią jedną z metod rehabilitacjiwyjaśnił burmistrz.

 

Na ręce Kai i jej rodziców państwa Elwiry i Kamila Bajewskich, burmistrz Marek Długozima przekazał czek o wartości 16 900 zł oraz roczny karnet na basen.

 

Rodzice Kai nie kryli wzruszenia:Z całego serca składamy serdeczne podziękowania panu burmistrzowi Markowi Długozimie za zaproszenie na tak wspaniałe wydarzenia jakim był 32 Bieg Sylwestrowy, z którego część dochodu została przeznaczona na pomoc w rehabilitacji naszej  Kai. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie,  opiekę w trakcie imprezy, ale przede wszystkim za zauważenie problemów z jakimi  borykają się rodziny osób niepełnosprawnych. Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu, za włożony trud i wysiłek. Za to, że potrafią się utożsamić z osobami niepełnosprawnymi, które na co dzień muszą pokonywać wszelkiego rodzaju wyzwania. Dzięki Państwa pomocy możemy zrealizować nasze wspólne marzenie, że Kaja będzie mogła wyrazić swoje potrzeby i uczucia, co do tej pory było nieosiągalne. Takie wydarzenie daje nam rodzicom siłę do walki o nasze dziecko. A dla wszystkich najlepszym podziękowaniem i nagrodą jest jej  bezcenny uśmiech. Dziękujemy w imieniu Kai rodzice. Podziękowania kierujemy również do dyrektora banku PKO w Trzebnicy pana Andrzeja Łoposzko za  wsparcie finansowe na zakup programu do komunikacji alternatywnej dla naszej  córki , dzięki któremu będzie mogła się komunikować z otoczeniem.

 

Bieg dzieci i młodzieży oraz Bieg Krasnala

Tegoroczny Bieg Dzieci i Młodzieży oraz Bieg Rodzinny odbył się tego samego dnia, co bieg główny, czyli 31 grudnia. Od godz. 9.00 w dwunastu kategoriach wiekowych startowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także klubów sportowych. W zależności od wieku przygotowano dwie trasy: czerwoną o długości 1200 m oraz niebieską o długości 1400 m. Na mecie na młodych zawodników czekał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek regeneracyjny. W klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej najlepsi biegacze zostali nagrodzeni pucharami. O godz. 13.00 na linii startu przy ul. Daszyńskiego stanęły trzebnickie rodziny, by wspólnie pożegnać stary rok na sportowo. Był to III Rodzinny Bieg Sylwestrowy, którego celem jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Trzebnicy. Nie prowadzono klasyfikacji, ponieważ to nie wynik się liczył, ale udział i dobra zabawa. Frekwencja dopisała i tym razem. Nie zabrakło radości i śmiechu, ponieważ wraz z rodzinami pobiegła trzebnicka maskota - Superkot. Po zakończonym biegu każdy młody uczestnik otrzymał słodki upominek.


056.jpeg

 

Szczegółowe wyniki zamieszczono na stronie internetowej: biegsylwestrowy.pl.

podziekowanie panorama.jpeg